sobota, 21 maja 2022

Kultura i rozrywka

"Dwójka" dla Niepodległej

Święto Niepodległości to polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11  listopada na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach niewoli. W "Dwójce" obchodzone jest bardzo uroczyście. 

Z inicjatywy Małego Samorządu Uczniowskiego uczniowie klas I – III podczas zajęć wykonali  biało – czerwone kotyliony. Dzieci przystrojone we własnoręcznie wykonane emblematy chętnie fotografowały się na tle świątecznej dekoracji na szkolnym korytarzu. Wzięły też udział w  konkursie plastycznym pod hasłem "Polska w jesiennej szacie". Zadaniem uczniów było przedstawienie piękna polskiego jesiennego krajobrazu dowolną techniką plastyczną.  

Nagrodzono 12. uczniów: Laurę Organek, Jakuba Niedźwieckiego, Aleksa Wszeborowskiego, Dominika Masiewicza, Gabrielę Bogdańską, Nikolę Grendę, Lenę Aleksiejew, Stanisława Poślednika, Kingę Kozak, Nikolę Szamaszko, Filipa Ołdakowskiego i  Mateusza Charkiewicza. Nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczyła dzieciom dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Grajewie Barbara Ciszewska.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu. Cieszymy się, że dzieci tak chętnie i z zaangażowaniem prezentują swoje postawy patriotyczne.

 

środa, 18 maja 2022

Koncert z okazji Dnia Matki

środa, 18 maja 2022

Wieści z SP nr 1

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.