Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 4422 wyświetleń

Dwie seniorki straciły prawie 300 tys. zł

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa metodą „na policjanta”. Pod koniec listopada 58-latek wyłudził od dwóch białostockich seniorek prawie 300 tysięcy złotych. W całym procederze pełnił rolę "odbieraka". Białostoczanin usłyszał zarzuty oszustwa.


Białostoccy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu wspólnie z kryminalnymi Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa „na policjanta”. Do zdarzeń doszło pod koniec listopada na osiedlach Wygoda i Jaroszówka. Wówczas do 75-leniej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Poinformował, że jej syn spowodował wypadek drogowy i aby uniknąć aresztowania, musi wpłacić kaucję w wysokości 53 tysięcy złotych. Rzekomy policjant poinformował kobietę, że przyśle kuriera po pieniądze. Już po niespełna godzinie pojawił się w domu seniorki mężczyzna, któremu przekazała 53 tysiące złotych.

 

Następnego dnia kolejna białostocka seniorka straciła blisko ćwierć miliona złotych. 78-latka uwierzyła w historię oszusta, że jej córka spowodowała wypadek drogowy, w którym są osoby ranne. Aby uniknąć więzienia kobieta musi „dogadać się” z prokuratorem. Po chwili zadzwonił kolejny telefon, gdzie mężczyzna podający się za prokuratora zażądał przekazania pieniędzy w zamian za wypuszczenie jej córki. Seniorka włożyła wszystkie swoje oszczędności do pudełka po butach i przekazała je mężczyźnie, który przyszedł do jej domu. Niestety seniorka uwierzyła w historię oszusta i straciła prawie 250 tysięcy złotych.

 

Pracujący nad sprawą mundurowi ustalili tożsamość mężczyzny, który przyszedł do seniorek po pieniądze. Na początku grudnia został zatrzymany w swoim białostockim mieszkaniu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 58-letniemu mieszkańcowi Białegostoku zarzutów oszustwa. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. - KWP w Białymstoku

piątek, 21 stycznia 2022

Zima zaatakowała kolejny raz

Komentarze (14)

Idiotow co dają się nabierać do leczenia psychiatrycznego, przynajmniej na obserwacje

Smieszne jest to ze wszyscy emeryci niby maja male emerytury, a tu prosze pudelka wypchane pieniedzmi... Panie Skarbowka, gdzie Pan jest???

Czyli ludzie mają pieniądze mimo covid i braku pracy

Andrzej nie denerwuj się, te Panie pewnie pracowały całe życie i mogły też odłożyć. Wszystko zależy od wykształcenia bądź chęci do pracy żeby mieć z czego odłożyć. Idąc twoim tokiem rozumowania to mało masz wspólnego z tym co napisałem.

A narzekają ze emeryci nie maja za co leków wykupić, a mrożą te pieniądze w skarpetkach poupychane! Jeszcze im bez podatku teraz państwo da! Wstyd! Ludziom pracującym może tak dać wypłaty bez podatków?

a co ma w ogole do tego skarbowka? jakie podatki, o czym wy tu mowicie. zazdrosc sie odzywa czy co? pieniadze skladane prawdopodobnie przez cale zycie z emerytur i innego rodzaju dochodow, opodatkowanych!! zal d. sciska ze babcia jednego z drugim nie ma takiej kasy czy o co sie rozchodzi? mam w rodzinie taka osobe i doskonale wiem jak to sie odbywa, starsze leciwe osoby pracowaly caly zycie nie raz nie dwa zapierdzielajac jak woly, teraz nie lataja po sklepach za szmatami, nie kupuja rarytasow to i kase sie daje odlozyc.
nie generalizujac, bo sa i tacy co placza ze nie starcza od renty do renty ale jakim prawem jeden z drugim zarzuca staruszkom jakies machlojki, bo przeciez nieopodatkowane przychody takimi sa. Wez jeden z drugim wylacz internet skoro nie wiesz jak uzywac i zrob cos pozytecznego, nie wiem moze choinke ubierz, o to w sumie juz pora. Nie pozdrawiam

Andrze..., gucio, Jagoda - to są ich życiowe oszczędności już więcej nie dorobią z emerytur nie naskładają. Każdy myślący człowiek coś przez życie powinien na czarną godzinę odłożyć (jeden więcej drugi mniej ale każdy) - więc nie zazdroście i skupcie się na swoim oszczędzaniu.

To po co sobie od gęb odejmują i odkładają pieniądze skoro chodzą i narzekają, a w dodatku do grobu tego nie wezmą, dzieci przejmą i rozbimbają na głupoty, powinni zainwestować w podróże, kawałek świata zobaczyć póki zdrowie dopisuje, albo dożyć godnie do samej śmierci. Składanie pieniędzy daje, ale tym którzy to potem odziedziczą. Tylko o to mi chodziło.

Sprawca był zaszczepiony czy nie?

Problem zaczyna się od urzędów i innych instytucji (przychodnie, policja, sądy)- dane osobowe krążą jak chcą i gdzie chcą. Kto ma dostęp do danych ludności wie o nas wszystko. Pomimo, że w Polsce jest RODO i inspektorzy danych, a wciąż nie można skrócić działań przestępców- a może nikt się o to wcale nie ubiega.

Jagoda nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Niektórzy innymi wartościami się kierują, ty za to widać tylko zazdrościsz że ktoś ma a ty nie.

Mnie zastanawia jedno dlaczego mimo ostrzeżeń w mediach, zza ołtarza o oszustach, starsi ludzie wciąż wierzą, że można przekupić sędziego czy prokuratora aby córka, synek czy wnuczek nie odpowiadali za swoje uczynki. Czyżby nie wierzyli w demokrację, instytucje państwa, unię itd. A może patrząc na wiek poszkodowanych i ich doświadczenie życiowe jest prawdą, że w Polsce gdy masz pieniądze to możesz kupić wszystko?

Bo mamy takie czasy, Za pieniadze lud sie modli i sie podli.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.