niedziela, 3 lipca 2022

Sport

Duży sukces Młodzików Akademii Piłkarskiej WARMII Grajewo

Duży sukces osiągnął w zakończonym sezonie 2021/2022 zespół Młodzików Akademii Piłkarskiej WARMII Grajewo. Drużyna z rocznika 2010 trenera Pawła Górskiego zajęła pierwsze miejsce w końcowej tabeli rozgrywek, wyprzedzając między innymi wszystkie zespoły białostockie – w tym JAGIELLONIĘ i tak renomowane szkółki piłkarskie jak MOSP, TALENT czy JUNIOR.

 

 

W rundzie wiosennej (faza mistrzowska) nasz zespół osiągnął następujące wyniki:

 

OLIMPIA Zambrów 5:1 (dom); bramki: Florczyk (2), Doliwa, Sobolewski, Kwiesielewicz

AP TALENT Białystok 1:1 (wyjazd); bramka: Tarnacki

POGOŃ Łapy 3:1 (dom); bramki: Święćkowski, D.Łazowski, Kwiesielewicz

AP JUNIOR Białystok 3:2 (dom); bramki: Tarnacki, D.Łazowski, Florczyk

ORZEŁ Siemiatycze 5:4 (wyjazd); bramki: Florczyk (4), Kwiesielewicz

KS Śniadowo 12:0 (dom); bramki: Ołdakowski, Doliwa (2), Florczyk (3), Sobolewski, Tarnacki (2), Kwiesielewicz, D.Łazowski, Przybysz

AP JAGIELLONIA Białystok 4:1 (wyjazd); bramki: D.Łazowski (2), Tarnacki, Kwiesielewicz

MŁKS Łomża 4:1 (dom); bramki: Święćkowski (2), Tarnacki, Modzelewski

TUR Bielsk Podlaski 4:0 (wyjazd); bramki: Tarnacki, Kwiesielewicz, Lemiesz, Święćkowski

MOSP Białystok 0:0 (dom)

DĄB Dąbrowa Białostocka 3:0 (wyjazd); bramki: Doliwa, D.Łazowski, Tarnacki

 

Nasz zespół tworzyli:

Bramkarze: Grzegorz Przybysz, Kacper Czyżewski, Alan Warchoł; oraz zawodnicy z pola: Jakub Tarnacki, Antoni Wasilewski, Piotr Święćkowski, Maksymilian Rybsztat, Jakub Doliwa, Dawid Zackiewicz, Dawid Łomotowski, Kacper Ołdakowski, Kacper Modzelewski, Szymon Modzelewski, Mikołaj Podbereski, Adam Chodorowski, Filip Czyżewski, Szymon Florczyk, Kuba Jabłoński, Rafał Karwowski, Tymon Kuczewski, Krystian Kwiesielewicz, Dawid Łazowski, Patryk Łazowski, Filip Marcińczyk, Mateusz Baranowski, Łukasz Baranowski.

Akademia Piłkarska WARMII Grajewo powstała w listopadzie 2012 roku decyzją ówczesnego Zarządu Klubu, który postanowił wypełnić lukę powstałą w szkoleniu piłkarskim młodzieży w naszym mieście, ze względu na dwuletnią przerwę w dokonywaniu naboru do kolejnych roczników w grupach szkolonych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grajewie. Pomysł Zarządu spotkał się z entuzjazmem młodych adeptów futbolu oraz ich rodziców. Obecnie dzięki trójstronnemu porozumieniu pomiędzy Akademią Małego Piłkarza, WARMIĄ Grajewo i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Grajewie funkcjonuje projekt, w którym każdy z partnerów odpowiada za poszczególne etapy szkolenia dzieci i młodzieży. W ubiegłym roku dzięki wielkiemu wsparciu Burmistrza Miasta Grajewo, posła Adama Andruszkiewicza i Zarządu Klubu Akademia Piłkarska WARMII przystąpiła do programu „Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM”.

 

 

 

 Janusz Szumowski

 

Oto końcowa tabela rozgrywek (za laczynaspilka.pl)

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.