wtorek, 21 września 2021

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 10601 wyświetleń

Droższy remont szpitala

Droższy remont szpitala

Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, nic nie zagraża inwestycji – to wyniki grudniowej kontroli z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie, który nadzoruje modernizację Szpitala Ogólnego w Grajewie.
 
- Zakończono już docieplanie oraz wymianę okien ściany południowej placówki. Po przeciwnej stronie docieplono i wymieniono stolarkę okienną w 50 proc. Ponadto trwa termomodernizacja budynków wewnętrznychinformuje Grzegorz Dembski, dyrektor Szpitala Ogólnego w Grajewie.

Wiadomo już, że wzrośnie koszt inwestycji. Modernizacja szpitala była oparta o audyt energetyczny, który nie zakładał m.in. wymiany dachów na oddziale psychiatrii i kuchni, a te prace również zostały zrealizowane.    

- Inspektor Nadzoru Budowlanego analizuje audyt energetyczny. Sprawdza co zostało ujęte w termomodernizacji, a co zostało już zrobione. Rzeczywiście inwestor wykonał wcześniej nieplanowane prace dodatkowe, za które trzeba będzie zapłacić. Na dzień dzisiejszy trudno jednak przewidzieć o ile konkretnie wzrosną koszty termomodernizacji - dodaje dyrektor szpitala.  

Według pierwotnych wyliczeń inwestycja, która rocznie ma zagwarantować zmniejszenie zużycia energii cieplnej o kwotę 300-400 tys. zł, miała kosztować prawie 4 mln. zł. Na termomodernizację udało się pozyskać wsparcie finansowe z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska - dotacja w kwocie ok. 1,5 mln zł. Ponadto w 2006 roku Starostwo Powiatowe w Grajewie zaciągnęło pożyczkę w WFOŚiGW w Białymstoku - 2 mln zł (cel: termomodernizacja szpitala), pozostała kwota to środki własne. Prace remontowe potrwają do 30 czerwca 2007 roku.

Galeria zdjęć ( 10 ) 
   

Adam Mazurek, e-Garjewo.pl

wtorek, 21 września 2021

Czy uczniom grozi nauczanie zdalne?

wtorek, 21 września 2021

XLVII sesja Rady Powiatu Grajewskiego

Komentarze (2)

Całe szcześćie że coś sie dzieje. Kiedy 4 lata temu w lutym leżałąm z 2 tyg dzieckiem na oddziale dziecięcym kocami okrywaliśmy okna tak było zimno. Zaczynamy stwarzać normalne warunki brawo!

Chyba ktośs się buduje???

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.