środa, 21 lutego 2024

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 12034 wyświetleń

Droższy remont szpitala

Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, nic nie zagraża inwestycji – to wyniki grudniowej kontroli z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie, który nadzoruje modernizację Szpitala Ogólnego w Grajewie.
 
- Zakończono już docieplanie oraz wymianę okien ściany południowej placówki. Po przeciwnej stronie docieplono i wymieniono stolarkę okienną w 50 proc. Ponadto trwa termomodernizacja budynków wewnętrznychinformuje Grzegorz Dembski, dyrektor Szpitala Ogólnego w Grajewie.

Wiadomo już, że wzrośnie koszt inwestycji. Modernizacja szpitala była oparta o audyt energetyczny, który nie zakładał m.in. wymiany dachów na oddziale psychiatrii i kuchni, a te prace również zostały zrealizowane.    

- Inspektor Nadzoru Budowlanego analizuje audyt energetyczny. Sprawdza co zostało ujęte w termomodernizacji, a co zostało już zrobione. Rzeczywiście inwestor wykonał wcześniej nieplanowane prace dodatkowe, za które trzeba będzie zapłacić. Na dzień dzisiejszy trudno jednak przewidzieć o ile konkretnie wzrosną koszty termomodernizacji - dodaje dyrektor szpitala.  

Według pierwotnych wyliczeń inwestycja, która rocznie ma zagwarantować zmniejszenie zużycia energii cieplnej o kwotę 300-400 tys. zł, miała kosztować prawie 4 mln. zł. Na termomodernizację udało się pozyskać wsparcie finansowe z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska - dotacja w kwocie ok. 1,5 mln zł. Ponadto w 2006 roku Starostwo Powiatowe w Grajewie zaciągnęło pożyczkę w WFOŚiGW w Białymstoku - 2 mln zł (cel: termomodernizacja szpitala), pozostała kwota to środki własne. Prace remontowe potrwają do 30 czerwca 2007 roku.

Galeria zdjęć ( 10 ) 
   

Adam Mazurek, e-Garjewo.pl

środa, 21 lutego 2024

Oszuści nie odpuszczają

środa, 21 lutego 2024

Kondolencje mjr Cezaremu Kasprzakowi

Komentarze (2)

Całe szcześćie że coś sie dzieje. Kiedy 4 lata temu w lutym leżałąm z 2 tyg dzieckiem na oddziale dziecięcym kocami okrywaliśmy okna tak było zimno. Zaczynamy stwarzać normalne warunki brawo!

Chyba ktośs się buduje???

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.