sobota, 28 maja 2022

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 8454 wyświetleń

Drożej za wysłanie listu

Od dzisiaj wzrosły ceny niektórych usług oferowanych przez Pocztę Polską. Zmiany obejmą cennik listów krajowych. Ceny paczek oraz listów zagranicznych pozostają na tym samym poziomie.

Dotychczas za wysłanie listu zwykłego (ekonomicznego do 350 g) lub kartki pocztowej płaciliśmy 2 zł, od 1 lutego br. zapłacimy 2,60 zł. Podrożały również znaczki na listy priorytetowe - wysłanie najlżejszego (do 350 g) kosztuje 3,20 zł. Ceny poszły w górę także w przypadku przesyłek poleconych, np. wysłanie listu zwykłego kosztuje 5,20 zł, priorytetowego 6,80 zł. Największe podwyżki odczują klienci nadający listy z zadeklarowaną wartością. Na dotychczasowym poziomie pozostają natomiast ceny listów wysyłanych za granicę i wysyłki paczek.

Niektórzy posiadają zapas znaczków a o zmianach w opłatach pocztowych nie wiedzą i wrzucą do skrzynki list z tańszym znaczkiem, co wtedy?

- W przypadku wniesienia opłaty niższej od obowiązującej w cenniku, przesyłka dojdzie do adresata, odbiorca będzie musiał dopłacić różnicę w cenie. Jeśli tego nie zrobi, list wróci do nadawcy, który poniesie koszty doręczenia "tam" i "z powrotem" – zaznaczyła Alicja Arasimowicz, Naczelnik Urzędu Pocztowego nr 1 w Grajewie.

W przypadku, gdy adresat nie odbierze korespondencji, nie ma też wpisanego na niej nadawcy list trafia do działu przesyłek niedoręczonych w Koluszkach.

Konieczność zmian w cenach usług podyktowana jest przymusem zapewnienia rentowności usług listowych oraz chęcią inwestowania w rozwój firmy. Operator zobowiązany jest do utrzymywania szerokiej sieci infrastruktury: placówek pocztowych, skrzynek na listy, a także zatrudniania odpowiedniej liczby pracowników, którzy zapewnią obsługę korespondencji. Zmiana cen listów zapewni środki na niezbędne inwestycje i dalszą poprawę jakości usług - tłumaczy Poczta Polska.


e-Grajewo.pl

 

Komentarze (5)

pazerna poczta trzeba powiedziec jej dosc!!!!

Poczta Polska akurat zmniejsza ilość etatów listonoszy ,a w z związku z czym zwiększa rejony dla każdego, który jeszcze pracuje.Pamiętam, żę były czasy, kiedy każdy list był ręcznie stemplowany, a teraz robi to automat, podobny do liczarki pieniędzy, sorowano ręcznie, a teraz automatyka i czy to nie jest hipokryzja. Państwo kosztuje- a rządzoone przez wybrańców narodu głównie ze Sciany Wschodniej /ogółęm 19 % całej populacji Polski uprawnionej do głosowania/, więc suwerenie ponoś wszelkie koszty, w myśli hasła DAMY RADĘ


Operator zobowiązany jest do utrzymywania szerokiej sieci infrastruktury: placówek pocztowych, skrzynek na listy, a także zatrudniania odpowiedniej liczby pracowników, którzy zapewnią obsługę korespondencji. Zmiana cen listów zapewni środki na niezbędne inwestycje i dalszą poprawę jakości usług - tłumaczy Poczta Polska.

W Niemczech jest tak , że z Deutsche Post zrobił się Post Bank i klientów, którzy stoją z listami w kilometrowych kolejkach mają ( w przypadku problemów i innych spraw) w czterech literach ! Każdy robi co chce- nooo przecież mamy demokrację !

dawno temu powiedziałem poczcie ..dość...

List Priorytet do Krakowa - pięć dni ! Na piechotę szybciej !

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.