środa, 29 czerwca 2022

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 1936 wyświetleń

Drogowcy podpisali umowę na budowę obwodnicy Łomży

713,4 mln zł będzie kosztować budowa 13-kilometrowego odcinka Łomża Zachód-Kolno na drodze S61 Via Baltica. W czwartek (19.05) w Kupiskach GDDKiA i wykonawca - firma Intercor - podpisali umowę w tej sprawie.

 

Zgodnie z podpisaną umową wykonawca ma zrealizować określone elementy inwestycji oraz załatwić kwestie proceduralne we wskazanym czasie. Chodzi o to, aby w ciągu dziewięciu miesięcy zakończyć budowę i uzyskać pozwolenie na użytkowanie węzła drogowego Łomża Zachód. To pozwoliłoby kierowcom zacząć korzystać z już gotowego ponad 7-kilometrowego odcinka S61 Łomża Południe-Łomża Zachód. 

 

Według harmonogramu stanie się to za rok, w maju 2023 r.

 

S61 Via Baltica - stan realizacji  - wg GDDKiA w Białymstoku


Sukcesywnie oddajemy do użytku kolejne fragmenty międzynarodowego korytarza transportowego łączącego kraje bałtyckie z zachodnią Europą - Via Baltica. To odcinki dróg ekspresowych S8 i S61 pomiędzy Warszawą i przejściem granicznym w Budzisku. Z ponad 311 km przyszłej Via Baltica, kierowcy mają już do dyspozycji nieco ponad 200 km.

Ponad 96 km to kompletny ciąg drogi ekspresowej S8 od węzła Powązkowska w Warszawie do Ostrowi Mazowieckiej. W ubiegłym roku oddaliśmy do ruchu cztery odcinki S61 o łącznej długości ok. 72 km. W połączeniu z funkcjonującymi wcześniej fragmentami wydłużyło tę ekspresówkę do ponad 105 km. Kierowcy mają do dyspozycji trasę od Śniadowa do węzła Łomża Południe, od węzła Kolno do końca obwodnicy Szczuczyna oraz od węzła Kalinowo (poprzednio Wysokie) do końca obwodnicy Suwałk.

W tym roku, z realizowanych obecnie blisko 97 km, oddamy do ruchu ok. 55 km

 

 

 

środa, 29 czerwca 2022

Kondolencje

Komentarze (2)

Trzy lata ? To jakiś żart ? Oddanie do użytku w połowie 2025. Jakieś nieporozumienie

Standard to 2 lata, a tu masz budowę przeprawy przez Narew i jeszcze tereny podmokłe. Także 2,5 to moim zdaniem bardzo optymistyczny termin.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.