Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 12890 wyświetleń

Drogowa niemoc

Popękany asfalt, dziury, koleiny oraz wyrwy – tak wyglądają ulice Ekologiczna i Elektryczna w Grajewie. Mimo, że obie od lat wymagają kapitalnego remontu, zdaniem urzędników na razie pieniędzy starcza jedynie na doraźne prace sezonowe .  

Ulica Ekologiczna to droga dojazdowa do Miejskiej Oczyszczalni Ścieków, natomiast ul. Elektryczna prowadzi do Posterunku Energetycznego oraz Pracowniczych Ogrodów Działkowych. Pierwsza z nich pokryta jest betonowymi płytami, druga składa się z utwardzonego żwiru. Obie nawierzchnie od lat gruntownie nieremontowane niszczeją z dnia na dzień.

Fatalny stan ulic Elektrycznej i Ekologicznej niepokoi nie tylko grajewskich działkowiczów, ale także mieszkańców okolicznych bloków.

- Obydwie drogi nadają się do kapitalnego remontu. Uzupełnianie ubytków asfaltem lub betonem nic nie daje. Po zimie, czy deszczu dokładnie w tych miejscach powstają dziury – denerwuje się jeden z mieszkańców Grajewa

Co na to Urząd Miasta ? Zdaniem urzędników aktualnie mieszkańcy nie zgłaszają problemów odnośnie ulic, a cykliczne prace remontowe powinny zapewnić użytkowość dróg. Dostrzegają również potrzebę gruntownej przebudowy ulic, ale na dzień dzisiejszy w budżecie miasta nie ma na to pieniędzy.

- Na obydwu ulicach systematycznie prowadzimy prace modernizujące. Na ul. Ekologicznej uzupełniamy ubytki betonem i asfaltem. Na ul. Elektrycznej wyrównujemy drogę oraz jeśli zachodzi taka konieczność łatamy dziury pospółką lub żwirem. Obydwie ulice wymagają wykonania nowej nawierzchni, jednakże jest to kosztowana inwestycja, która aby mogła być zrealizowana musi najpierw znaleźć się w budżecie – poinformował jeden z pracowników Wydziału Gospodarki Komunalnej UM w Grajewie.   


Adam Mazurek
, e-Grajewo.pl

Komentarze (14)

.. wspomniał by o wystających drutach z płyt sam widziwłem jak elektrycy z posterunku energietycznego sami cieli te druty na ulicy bo ciężko było przejechać aby nie uszkodzić auta

mieszkam w okolicach tych ulic od 19 lat i jeszcze ani razu nie widzialem zeby byl polewany beton czy latane w jakis inny sposob te dziury

Kłamstwo- na ulicy Ekologicznej nie było niigdy żadnych remontów-

Ulica Ekologiczna jest drogą dojazdową do ok. 120 garaży. - Ulicą Ekologiczną - nie mozna juz jeździć absolutniee - niszczą sie zawieszania samochodów .Domagamy sie położenia asfaltu.
Ulica EKOLOGICZNA jest pewnego rodzaju drogą dojazdową do Lidla i jest obwodnicą na kierunek białostocki
Domagamy sie wykonania drogi EKOLOGICZNEJ od Kopernika do 9 Pułku Sttrzelców Konnych.
Taki stan ulicy utrzymuje sie już ponad 20 lat. WSTYD dla Miasta
Podpisują sie właściciele wlelu garaży, mieszkańcy Ekologicznej Mieszkańcy OŚ Wiktorowo. Oś Młodych i OŚ Południe
MIESZKAŃCY ZGŁASZAJĄ - ULICĘ EKOLOGICZNĘ I ELEKTRYCZNĄ DO NATYCHMIASTOWEJ PRZEBUDOWY - ZABRANIA ZNISZCZONYCH PŁYT -WYASFALTOWANIA I WYKONANIA CHODNIKÓW - JAK W NORMALNYM CYWILIZOWANYM ŚWIECIE

Nie ma pieniędzy na ul Ekologiczną i Elektryczną, A co z chodnikami na ulicy DWORNEJ A na Dolną Górną i ulce w Central Parku - to były pieniądze.
CZY KTOŚ W GRAJEWIE MYSLI WOGÓLE CZASEM. Dobrze by było aby w końcu zostały porobione ulice ważne dla miasta.

Brawo za tytuł. Drogowa niemoc dotyczy wielu miejsc w Grajewie ul. Wiórowa, Koszarowa, Szpitalna, Magazynowa, Targowa, Krasickiego. Brak pieniędzy to chyba nie jedyne usprawiedliwienie tak niewielu inwestycji drogowych w mieście. A jak zauważył pewien mieszkaniec łatanie nic nie pomoże...

Polska w Unii Europejskiej, a w Grajewie takie drogi i to w 21 wieku. WSTYD!!!

Fajnie że piszecie od drogach to ważne i chodnikach przy ulicy Dwornej...??? Dzisiaj tj. w piątek 15.09. między godz 13-14 na ulicy Ełckiej jechał samochód ( SPECJALISTYCZNY ) mający za zadanie zebrać pisek z pobocza jezdni tuż przy krawężniku. Kto miał okazję zobaczyć te tumany kurzu wzbijające się w niebo poprzez otwór w dachu pojazdu pewnie zadawał sobie takie samo pytanie. Przecież on zamienia piasek w kurz i pył , czy o to chodzi w tej działalności .

wiadomo ,że tam gdzie mieszkają 'szychy' tam nawet na ulicach kostka leży i na to jest kasa a żeby zrobić w końcu chodnik na wyzwolenia czy lipowej to nie ma ........a już o ulicach to nie wspomnę

Co tu mówić o stanie dróg już istniejących?Obecnie jest w trakcie budowy droga łącząca Sulewo z Zalesiem i tak kiedy geometra wytyczył tą drogę, okazało się ,że trzy dęby rosną prawie na środku drogi,Nie byłoby w tym nic dziwngo gdyby wykonawca czy inna osoba kompętentna zdecydowała się usunąć te drzewa.
Niestety pieniędzy na to już chyba niestarczyło , bo droga omija te dęby.Czy tak ma wyglądać droga 21 wieku, po której najprawdopodobniej będo jeździć pokolenia.

ja mieszkam w sasiedztwie tych ulic od 40 lat i pamiętam te drogi jak tam był tylko step i latem piasek parzył w stopy jak chodziłem ze starszym rodzeństwem nad rzekę. Na poprawe stanu tych ulic potrzebne są znacznie większe środki niż położenie dywanika asfaltowego. Konieczne jest ułozenie kanalizacji deszczowej i innych instalacji drogowych czego nie mozna robić na raty przez kilka lat bo droga musi byc przejezdna. Godną naśladowania inwestycją drogowa w naszym mieście jest szereg ulic "bajkowych" z udziałem środków UE. Może warto poczekać jeszcze trochę i zrobić solidną z prawdziwego zdarzenia drogę współfinansowaną przez UE, po której można będzie jeździć przez szereg kolejnych lat.

Jak ktoś zobaczy drogi w Wałbrzychu to stwierdzi że w Grajewie jest idealnie.

a widzieliscie druty które wychodzą z betonu (ulica ełcka, przy firanach, erze) mozna krzywde wielka sobie zrobic!!! pokaleczyc sie ooo!!!

Czy nie wystarczy, dziury w chodniku zasypać żwirem, jak zrobiono na chodniku ul. Ełckiej /koło dawnej Policji/, centrum Grajewa, aż wstyd. Może żeby urzędowała tam jeszcze policja to byłoby inaczej. ale do wyborów, może coś sie zmieni?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.