Warto przeczytać

Drogie części? Może być inaczej

Drogie części? Może być inaczej

Jak się mówi:  największe szczęście dla właściciela samochodu jest wówczas, gdy samochód kupuje, ale jeszcze większe jest wówczas, kiedy samochód sprzedaje, szczególnie jeśli posiadane szczęście na czterech kółkach zaczyna się psuć. Każdy samochód to przecież zbiór części mechanicznych, elektrycznych oraz elektronicznych, które przecież mogą ulec awarii. To sprawia, że ukochany pojazd zaczyna się zamieniać w skarbonkę. Nikt nie ma ochoty dokładać do samochodu, no chyba, że chodzi o jego upiększenie, lub też podniesienie jego możliwości. Dlatego każdy szuka rozwiązań by części kupić jak najtaniej. Rozwiązań tego problemu jest kilka.

Można kupić najtańsze zamienniki pochodzące od nieznanego producenta. Jednak zazwyczaj takie części samochodowe nie są trwałe i może się zdarzyć, że ulegną one uszkodzeniu, jednocześnie powodując większą awarię pojazdu, co może zwiększyć kwotę, którą chciało się przeznaczyć na naprawę nawet kilka razy. Mimo tego, chętnych na takie „części zamienne” jest w dalszym ciągu całkiem sporo. Na szczęście większość właścicieli pojazdów, zamiast wyrzucać pieniądze w błoto, szuka części zamiennych do swoich dwuśladów w sklepach Internetowych.

Czy to się opłaca?

Kupowanie w sieci to już nie jest tylko tymczasową modą, to już jest codzienność. Kupuje się w sieci, bo jest tanio, bo nie trzeba biegać za towarem po sklepach i porównywać cen. To już wielkie zalety. Można spotkać się ze zdaniem malkontentów, którzy uważają, że kupowanie, szczególnie części samochodowych w sieci to przewaga jednak kłopotów nad zyskami, ale tych jest co raz mniej.  Można zauważyć, że w sieci pojawia się co raz więcej sklepów, które proponują części zamienne do pojazdów. Niektóre nastawiają się na sprzedaż tzw zamienników, czyli tańszych wersji części zalecanych, przez producenta, niektóre ograniczają swój asortyment na przykład do olejów i płynów do samochodów, czy też opon, specjalizując się w tej dziedzinie. Większość jednak sklepów podobnie jak sklep czesci-samochodowe-online.pl są sklepami, które w swoim asortymencie mają prawie wszystko co potrzeba do samochodu, od niewielkiej śrubki, poprzez oleje, części samochodowe do opon. Kupowanie części samochodowych online, jest o wiele łatwiejsze niż w przypadku kupowania w sklepach tradycyjnych.

Jeśli wiadomo o jaką część chodzi, to nawet nie znając jej fachowej nazwy lub też numeru katalogowego można szybko i bez problemu ją znaleźć w wyszukiwarce znajdującej się na stronie. Wyszukiwarka na stronie sklepu jest bardzo intuicyjna. Nawet osoby, które za często nie kupują w sieci doskonale sobie z nią dadzą radę. Nie trzeba już biegać od sklepu do sklepu i szukać części do samochodu, tu wszystko jest na miejscu. Jeśli nawet w chwili obecnej danego asortymentu zabrakło, to szybko jest on uzupełniany.

Dobry sklep internetowy taki jak czesci-samochodowe-online.pl potrafi oferować przeszło 200000 przeróżnych części do samochodu. Kupujący ma więc w czym wybierać. Oferowane części pochodzą od renomowanych producentów, nie ma więc strachu, że po kilku, czy też kilkunastu dniach część się zepsuje, powodując większą awarię samochodu. Za tą wysoką jakość w sklepach tradycyjnych trzeba zazwyczaj zapłacić krocie, jednak nie  w przypadku zakupów części samochodowych online. Tu ceny są niższe z kilku powodów. Po pierwsze prowadzenie jakiegokolwiek sklepu internetowego, nie tylko z częściami samochodowymi nie generuje wielu kosztów, które musi uwzględnić właściciel sklepu tradycyjnego. Odpada koszt wynajmu lokalu, opłacania wielkich rachunków za media, czy też zatrudniania wielkiej ilości pracowników. Nie można twierdzić, że sklep nie generuje kosztów zupełnie, ale są one relatywnie niższe, co odczuwa klient kupując części zamienne lub opony do samochodu za bardzo atrakcyjną dla niego kwotę pieniędzy.

Przeciwnicy sklepów internetowych z częściami zamiennymi, takimi jak czesci-samochodowe-online.pl zarzucają, że owszem ceny są niższe, jednak kiedy dorzucić koszt przesyłki, wówczas ta kwota równa się z tą którą można zauważyć w sklepach tradycyjnych lub jest nawet wyższa. Kolejnym zarzutem, o którym można przeczytać lub usłyszeć jest czas dostarczenia części. W niektórych przypadkach, wg relacji tych ludzi, może on nawet wynieść około tygodnia. No cóż, po pierwsze faktycznie do cen trzeba doliczyć koszt przesyłki, jednak nawet po jego doliczeniu cena proponowana przez sprzedającego jest niższa niż w przypadku tradycyjnych sklepów. Co do czasu przesyłki, to zależna jest tak naprawdę od samego kupującego, który decyduje o tym kto ma dostarczyć jego części, a więc również to, jak szybko je otrzyma.

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.