wtorek, 27 lutego 2024

Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 12877 wyświetleń

Droga szutrowa do TBS

Sprawa "drogi dojazdowej" do bloków na os. Południe II  wybudowanych kilka lat temu w ramach TBS - to problem, który wg informacji prezesa Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Grajewie  J. Dereszkiewicza  dotyczy  władz miasta a nie TBS.

"Sprawa ta jest znana i budzi moje zrozumienie, ale problem będzie mógł być rozstrzygnięty w nieco późniejszym terminie, a mianowicie po tym jak zapadnie decyzja budowy jeszcze dwóch planowanych bloków TBS w tej okolicy. Jeżeli bloki te będą budowane nie ma sensu inwestować w drogę, która jest w chwili obecnej dojazdem prowizorycznym. Barierą są też pieniądze,  miasto jest zaangażowane finansowo w adaptację budynku po byłym gimnazjum  przy ul. Targowej " - powiedział burmistrz miasta.

Mieszkańców bloku nr 71 zapewne nie ucieszy taka informacja.

e-Grajewo.pl

Komentarze (14)

Panie Burmistrzu!

A co z budową drogi wzdłóż TBS przy ul. Targowej. Oprocz wykonanego asfaltu pozostały chodniki dla tzw. LUDZI. CZEKAMY na nie z niecierpliwością.
Przypominamy o nich Pani Borawskiej.

Następne bloki będą budowane może za następne 5 lat(już 6 lat minęło).........gratuluję poczucia chumoru,a tak przy okazji "NIE dla TBS" czynsz wynosi w sezonie zimowym nawet ponad 700zł, to nie jest dla ludzi ,żyjących z jednych poborów......dużo osób rezygnuje z mieszkań,po nowelizacji ustawy o tanich kredytach,wolę płacić dla banku i mieć swoje własne mieszkanie,niż płacić haracz za syf ,brud i mieszkanie nadal o nieokreślonym statusie prawno-własnościowym.Walcie się poprostu!!!! Następne wybory samorządowe "olewam ciepłym moczem", dosyć mamienia i ogłupiania ludzi panowie i panie samorządowcy!

SZKODA ŻE ZDJĘCIA TEJ DROGI ZOSTAŁY ZROBIONE DOPIERO PO JEJ WYRÓWNANIU. GDYBY KTOŚ Z WŁADZ MIASTA MIESZKAŁ W BUDYNKU TBS NAPEWNO NIE BYŁOBY TAKIEGO PROBLEMU A PROBLEM TO NIE TYLKO JEJ UTWARDZENIE ALE PRZYNAJMNIEJ CZĘSTRZE RÓWNANIE I ZIMOWE ODŚNIEŻANIE BO PŁUGI DOJEŻDZAJĄ TYLKO DO SKLEPU LEWIATAN I ZAWRACAJĄ. ZIMĄ NAWET PRÓBOWAŁEM NAKŁONIĆ KIEROWCĘ CIĄGNIKA ODŚNIEŻAJĄCEGO ABY PRZEJECHAŁ DALEJ AŻ DO BLOKÓW 71 I 72 ALE TO PODOBNO JUŻ NIE GRAJEWO. TŁUMACZENIE ŻE TRZEBA CZEKAĆ AŻ WYBUDYJĄ NASTĘPNE DWA BLOKI TO BZDURA. CIĘŻKI SPRZĘT NIE MUSI JEŹDZIĆ PO TEJ DRODZE.BRAK PIENIĘDZY - MOŻE WŁADZE MIEJSKIE WYLICZĄ CO TAKIEGO KOSZTOWNEGO ZROBILI PRZEZ TRZY LATA DLA NASZEGO MIASTA, - CZEKAM.
JEŚLI ZAŚ PAN BURMISTRZ MIAŁBY OCHOTĘ NA PRZEJAŻDŻKĘ TO ZAPRASZAM WŁAŚNIE TU PO KILKU DESZCZOWYCH DNIACH.
POZDRAWIAM.

to prawda zeby w dzisiejszych czasach nie było dobrej drogi do bloku to smiech ludzki ale i płacz jak takim czym smozna chodzic a juz nie mowiac o zimie co sie tam działo blota ile było i to ma byc ten dzisiejszy swiat to chyba trzeba zglosc to telewizji interwecnja czy jakis kurier zeby poscili to na anetenie jakie my mamy warunku do chodzenie i jezdzenia samochod zna zniszczyc jezdac taka droga gorzej niz na wiosce tragedia

Ludzie gdzie wasz rozsądek? Kredyt, nawet złotowy wraz z czynszem wyniesie was mniej. Ja od 3 lat nie płacę haraczy tzw. odstępnego i płacę za swoje mieszkanie. Dziś nawet nie trzeba mieć własnego wkładu. Wystarczy ubezpieczenie kredytu. Jak pamiętam to TBS- y miały być flagowym pomysłem władzy w Grajewie na poprawę struktury mieszkaniowej, ale jak każdy "fajny" pomysł przyniósł tylko "wstyd". Czy ktoś zauważa, że nawet Burmistrz na e-grajewo nie pisuje odpowiedzi jak dawniej. Władza się odcina od ludu. Tylko, że oni wracają na swoje stanowiska po urolopowaniu, a my do swoich nierozwiązywalnych od lat pomysłów. Ale jest jeden pomysł!!! Mieszkańcy bloków TBS, wybierzcie od siebie z okręgu radnego i droga w ciągu 3miesięcy. I już!!!

Swięta racja z tą droga.dawno juz powinna być.projekt drogi zakładał wybudowanie drogi od strony ul,Woj,Polskiego.przez jednostkę wojskową
pózniej zostało wykupione częśc terenu od Spóldzielni Mieszk.Własnie pod drogę.I od tej pory wszystko ucichło.Trzeba koniecznie wrócić do tematu i nie mamić ludzi nowymi blokami.Bo ich prędko nie będzie
Problem już jest z gimnazjum .A pieniązki poszły na termomodernizację szkół.i na remont kina.przed wyborami radni sobie przypomną o prloblemie ,ale już budzet jest zamknięty.dalczego miasto zapłaciło kupe kasy za centralne ogrzewanie w budynku po gimnazjum?Panie prezesie co pan na to? ... Co z garażami wszystkie zajęte? Zarabiają na siebie? Pewnie niedługo posypią sie pytania pod pana adresem.Trzeba będzie się rozliczyc z działalności. Z poszanowaniem .

Można sobie rozebrać ,drogę od Massy do osiedla Broniewskiego,
(bardzo uczęszczana)trafna inwestycja Włodarzy miasta.Już nie długo jeden wróci do Zakremu,a drugi do szkolnej ławki.Powodzenia Panowie.Super gospodarze.A na koniec dajcie duuuuuuuużą nagrodę dla nauczycieli.

ta dorga to koszmar .gdy kupilem auto zawieszenie byo w porzadku ale gd przeprowadzilem sie do tbs-u po 4 latach jazdy tym romowiskiem spowodowalo powybijanie koncowek drozakow itp.kto mi za to teraz zwrociy jak musze inwestowac 1500 zl w amortyzacje auta.a wystarczylo by polozyc plyty betonowe rowno i dokladnie.a tego chyba mamy pod dostatkiem w PUK-u.tak wiec sranie w banie ze niema pieniedzy na droge.Tylko do kieszeni to pieniadze sa.

Szanowni Państwo bloków TBS czekacie zaledwie kilka lat na przyzwoitą drogę, a to nic w porównaniu do starych osiedli domków jednorodzinnych - tam ludzie czekają po 20 lat na drogi o chodnikach nie mówiąc. Decyzję o tym , co jest w mieście budowane w pierwszej kolejności podejmują radni oraz Pan Burmistrz. Jak to się robi gdzie indziej można zobaczyć za miedzą w Ełku.

Bierzcie przykład z Lepera, blokadę zróbcie i już. Ale pod UM, by Burmistrz coś wreszcie zobaczył, że Jego miasto żyje, ma problemy.

Narzekacie na złą drogę ? trzeba wolniej jeżdzić zasuwacie jak po autostradzie . Policja powinna tu częściej bywać . Niezłe by były mandaty.

tak tylko kiedy bedą budowane tu jeszcze bloki chyba za dziesiec lat a drogi jak niebyło tak niebedzi pan burmistrz tylko dba o szkoły a nie o mieszkanców .miały byc mniejsze czynsze jak bedzie wiecej blokow a tu bloki buduja czynsze w góre ,ale cóz czy to prawda ze tbs jest tak zadłuzony az wierzyc sie niechce czynsze ludzie płaca i toniemy w długach to gdzie te pieniadze ida horror

No i jeszcze panie Burmistrzu niech pan złoży papiery do GDDiA papiery o moderniazce skrzyżowań z ul Wojska Polskiego z Konst. 3 Maja,oraz Piłsudskiego z Kolejową i Konopską,bo w szczycie to jest tragedia

Są tacy co nadal czekają na mieszkanie z TBS-u. Może to brak inormacji na temat wysokości czynszu to powoduje. Czy faktycznie jest on tak wysoki??? A co z budynkiem po gimnazjum nr 3? Trzeba będzie czekać ,aż zostanie on zdewastowany jak szpital zakaźny by zaczęli go przebudowywać na mieszkania?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.