Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 11598 wyświetleń

Droga ekspresowa S-16?

25 listopada br. o godz. 11.00 w biurze poselskim posła Kazimierza Gwiazdowskiego przy ul. Wojska Polskiego 1 w Grajewie odbyła się konferencja prasowa dotycząca przyjęcia stanowiska w sprawie budowy drogi ekspresowej S-16 Ełk – Grajewo – Knyszyn. W spotkaniu udział wziął poseł Kazimierz Gwiazdowski oraz samorządowcy powiatu ełckiego, grajewskiego, monieckiego.


Stanowisko w sprawie budowy drogi ekspresowej S-16

My, niżej podpisani mieszkańcy powiatów ełckiego, monieckiego i grajewskiego, zwracamy się z prośbą o utrzymanie w planach Rządu RP budowy drogi ekspresowej S-16 Ełk – Grajewo – Mońki – Knyszyn. Propozycja budowy tego połączenia komunikacyjnego znalazła się wśród przedłożonych przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa i przyjętych przez Rząd zmian w rozporządzeniu w sprawie sieci autostrad i dróg ekspresowych. Powyższa sieć została uzupełniona m.in. o drogę ekspresową S-16 Ełk – Knyszyn łączącą się z drogą S – 19 Via Carpatia. Jest to jedna z najważniejszych inwestycji dla rozwoju powiatów: ełckiego, grajewskiego, monieckiego a także sąsiadujących powiatów województw warmińsko – mazurskiego i podlaskiego.

Wybudowanie trasy o której mowa powyżej, w przyszłości zadziała na korzyść miejscowości leżących przy tej trasie – Ełku, Prostek, Grajewa, Moniek, Knyszyna, przyczyni się do rozwoju tego regionu, usprawni połączenie komunikacyjne Ełk – Białystok, poprawi również dostępność komunikacyjną jezior mazurskich i polskiego wybrzeża dla mieszkańców Europy i województwa podlaskiego.

Swój niepokój pominięciem Suwałk oraz Augustowa  przy tej inwestycji wyraziły miasta Suwałki i Augustów wraz z lokalnymi społecznościami. Nie zgadzamy się z argumentami władz Suwałk i Augustowa, które nie zostały przecież pominięte przy inwestycji Via Baltica. Transport drogowy przeniesie się w dużej mierze na tę ważną drogę. Trudno też brać poważnie pod uwagę argumenty związane z ochroną środowiska, skoro przez okolice Biebrzańskiego Parku Narodowego odbywa się obecnie cały ruch kołowy i kolejowy między Ełkiem a Białymstokiem.

 

Poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski
Burmistrz Miasta Grajewo Dariusz Latarowski
Burmistrz Miasta Mońki Zbigniew Karwowski
Burmistrz Miasta Goniądz Mariusz Ramotowski
Burmistrz Miasta Knyszyn Jarosław Antoni Chmielewski
Starosta Grajewski Zygmunt Kruszyński

Starosta Moniecki Andrzej Franciszek Daniszewski
Wójt Gminy Grajewo Stanisław Szleter
Wójt Gminy Prostki Mirosław Orłowski

 

poniedziałek, 6 lutego 2023

Miniony weekend na drogach

Komentarze (9)

taaaaaaaaaaki krzyż w tym biurze zawieszony?

to się odbyło w kaplicy kościelnej

Z Bożą pomoca na pewno się uda. /

Ile Ci wszyscy elitarni Panowie nas kosztują rocznie czy ktoś wie czy trzeba w oświadczenia majątkowe patrzeć

Rządzący chcą takimi decyzjami zbyć sobie kapitał. Ale czy dobrze to wyjdzie dla miasta Grajewo? Via Baltica ominie nasze miasto 10 km gdzieś w okolicach Dybowa, teraz gdyby powstała S11 też kilka km od miasta, to nikt do nas nie zajedzie nie mając konkretnej sprawy. Niektóre miasteczka w okolicy już się przekonały. Gastronomia czy handel bankrutuje. Spokojniej będzie i czystsze powietrze, to prawda, ale do utrzymania się mieszkańców to za mało.

Dobra inicjatywa, ale nic z tego nie wyjdzie. Z całym szacunkiem dla p. posła Gwiazdowskiego- nie ma pan wpływu na to, którędy przebiegać będzie owa trasa. Pan poseł Zieliński zapewne nie odpuści i droga powstanie z korzyścią dla Suwałk i Augustowa. Tam mieszkają główni wyborcy posła Zielińskiego i będzie lobbował za tą opcją...ale pożyjemy zobaczymy

Z informacji dostępnych w internecie ta inwestycja jest planowana na ok.2030 rok a znając życie to będzie poślizg, więc spokojnie, bo to jeszcze 20 lat.

do: Napisał: Jarek - chyba Ty zbankrutowałeś i boli cię głowa , że takie głupoty piszesz! "Gastronomia czy handel bankrutuje." Obniżysz marżę- podniesiesz jakość usług i wyjdziesz na swoje! - "kosiliście" kasę na podróżnych tyle lat! - Mieszkańcy mają stać w korkach i wdychać spaliny - bo Ty nie sprzedaż np. hot-doga! Obwodnice są konieczne!

A na ścianie wisi już projekt skrzyżowania...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.