środa, 19 stycznia 2022

Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 12907 wyświetleń

Drogą do ... nieba

Codziennie policjanci z drogówki zatrzymują piratów drogowych. Niektórzy z nich łamią zasady prawa i zdrowego rozsądku. Są jak bomby z opóźnionym zapłonem. Nierozbrojone sieją śmierć i drogową tragedię.

O godzinie 9:15 w Kolnicy na drodze krajowej nr 8 relacji Białystok- Augustów policjanci zauważyli nadjeżdżające z naprzeciwka ciężarówki, które na skrzyżowaniu wyprzedzały autobus. 42-letni Rosjanin kierujący volvo przekroczył podwójną linię ciągłą i wjechał na pas przeznaczony do skrętu w lewo. W tym samym czasie 53-letni Łotysz swoim volvo "na trzeciego" wyprzedzał Rosjanina. Po zatrzymaniu tłumaczyli się, pośpiechem w drodze do Niemiec. W dalszą drogę pojechali zgodnie z przepisami z 500-złotowymi mandatami.

Godzinę później w Ostróżnem koło Zambrowa na trasie Białystok-Warszawa policjanci zatrzymali pędzącego z ogromną prędkością motocyklistę. Jego wyczyn zarejestrowała policyjna kamera. Z nagrania wynikało, że kierowca kawasaki dozwoloną prędkość przekroczył o 110 km pędząc ponad 200 km/h. Motocyklista - 37-letni mieszkaniec Wołomina posiadał wiele kategorii prawa jazdy. Uprawniały go do prowadzenia samochodów osobowych, ciężarowych z przyczepami, a nawet ciągników rolniczych. Brakowało tylko kategorii pozwalającej na kierowanie motocyklem, którym jechał. Również i w tym przypadku powodem takiej bezmyślności był pośpiech. Za przekroczenie prędkości otrzymał mandat w wysokości 400 zł i 10 punktów karnych, zaś za brak uprawnień "na motocykl" zapłacił kolejne 300 zł.

Droga publiczna to nie tor wyścigowy ani gra komputerowa. Brawurowy slalom między samochodami to igranie z losem swoim i innych współuczestników ruchu. Każdy błąd może kosztować ludzkie życie. Decydują o tym ułamki sekund. "Game over" w tym przypadku oznacza koniec, od którego nie ma powrotu. Najlepszą gwarancją bezpieczeństwa ciągle pozostaje przestrzeganie przepisów, zachowanie trzeźwości umysłu, zdrowy rozsądek, a przede wszystkim przewidywanie sytuacji na drodze. Niestety okazuje się, że tego właśnie najbardziej brakuje wielu miłośnikom motoryzacji.
KWP w Białymstoku


środa, 19 stycznia 2022

Ambulans za ponad 1 mln złotych

Komentarze (11)

ciekawi mnie po ile mandatu dostali ale jak znajoc zycie to litfiny nie dostajo i robio rajd z naszyh drug

500zł co to za mandat? uhandluje to na ropie na pierwszym w Polsce przystanku!Mandat w RFN od 2000 EUR, proponuje taki w kraju - natychmiast.

podwójna linia ciągła, pas skrętu w lewo, przejście dla pieszych, te miejsca i znaki nie istnieją dla kierowców z rejestracjami zaczynającymi się na "W" oraz kierowców ze znakiem "LT"

mi w Litwie za przekroczenie o 29km chcieli dać mandat 500Litów(500zł), karac ich jak oni nas!!

litwiny w Niemczech i u siebie jeżdżą przepisowo tylko u nas dostają małpiego rozumu

500 zł za taki manewr??!! Śmiech na sali!! W takim razie za picie w miejscu publicznym powinno być 5 zł!!! Czasami myślę, że kary w Polsce nie są wprost proporcjonalne do popełnionego wykroczenia/przestępstwa!! Kupa śmiechu!

lotysz to nie litwin, to dlaczego wy tutaj wwszyscy litwinow atakujecie. przeciez mielismy unie a nimi i naszego najwiekszego krola od nich mamy. mir

co tu sie dziwić tyle kasy poszło na tą drogę a rezultat marny
droga o strategicznym znaczeniu bo wiadaca na granice jednopasmowa, kasa wydana a i tak tir na tirze siedzi

co wy do tych litwinow sie macie, jezeli juz chcecie dyskutowac to jedyni co tak napierdzielaja tirami to Polacy, a najbardziej gwo i okolcie, takze jezeli nie macie o czyyms pojecia to nie piszcie takich komentarzy!!!!

Dla większości kierowców aut cięzarowych Polska jest śmiesznym krajem ,wiem ze nie robią sobie nic z mandatów karnych nakładanych przez (DROGÓWKĘ).W niemczech za taką zagrywkę na drodze ,staneli by przed prokuratorem i po 3000ue.A dodatkowo /anioła struża/by na wszelki wypadek niepszyszło im do głowy zrobienie czegos podobnego

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.