niedziela, 21 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 14253 wyświetleń

DPS po remoncie

Dom Pomocy Społecznej w Grajewie po pięciu latach warunkowego funkcjonowania ma wreszcie szansę otrzymać pozwolenia na działalność od Wojewody Podlaskiego. Właśnie zakończył się trzyletni remont jedynej tego typu placówki w powiecie.

W 2002 roku po kontroli urzędników Wojewody, DPS w Grajewie otrzymał warunkowe pozwolenie na działalność. Powód ? Placówka nie spełniała standardów podstawowych usług świadczonych przez domy.

Modernizację DPS- u rozpoczęto w 2004 roku. Przez trzy lata wykonano m.in. podział pokoi na mniejsze pomieszczenia, tak aby dostosować metraż na jednego podopiecznego, wymieniono instalację elektryczną i c.o, zainstalowani system przyzywowo - alarmowy, zmodernizowano salę rehabilitacyjną, stworzono dodatkowe sanitariaty. Remont, który kosztował ok. 300 tys. zł sfinansowały UW w Białymstoku oraz Starostwo Powiatowe w Grajewie.

- Mam nadzieję, że modernizacja pozwoli na uzyskanie prowadzenia działalności na czas nieokreślony. Zgodnie z harmonogramem wykonaliśmy wszystkie zaplanowane prace. Aktualnie czekamy na wizytację z UW w Białegostokuinformuje Ewa Odolecka, dyrektor DPS w Grajewie.

Po remoncie największym problemem DPS będzie stan zatrudnienia w pionie terapeutyczno - opiekuńczym. W grajewskiej placówce wciąż pracuje za mało specjalistów.

- Posiłkujemy się stażystami i osobami odbywającymi przygotowanie zawodowe, lecz to nie wystarcza. Mamy przewidziany limit 21 etatów, tymczasem aby spełniać normy zatrudnienia w pionie terapeutyczno – opiekuńczym powinniśmy zatrudniać 23 pracowników - dodaje Ewa Odolecka.

DPS w Grajewie powstał w 1991 roku na bazie byłego Żłobka Miejskiego Nr 1. Jest  przeznaczony dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie. Dysponuje 39 miejscami. Obecnie przebywa w nim 37 chłopców.

Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

niedziela, 21 kwietnia 2024

ROD "Oaza" - OGŁOSZENIE

Komentarze (3)

Słowa pochwalne pod adresem - P. Dyrektor, za operatywność i zaradność

pani Dyrektor jest nie tylko operatywna to jedna z najładniejszych dyrektorek powiatu - pozdrawia nieznajomy

bardzo zaradna p.Dyrektor, dlatego tez DPS zaczyna bluszczeć,
widac ze pieniadze nie ida w marne tak trzymac

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.