piątek, 23 lutego 2024

Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 12609 wyświetleń

Dopłacamy do ZADM

Grajewo
W roku 2006 roku  Zakład Administracji Domów Mieszkalnych nie był w stanie z własnych dochodów pokryć wszystkich wydatków. Z budżetu Miasta przekazano więc dotację w wysokości  333 000 zł  z przeznaczeniem na remonty zasobów komunalnych i utrzymanie mieszkań socjalnych.

Na koniec roku 2006 zadłużenie z tytułu czynszów i opłat komunalnych wyniosło 414 552 zł. Zakład w stosunku do zadłużonych najemców zajmujących lokale mieszkalne wniósł:
- 9 pozwów o eksmisję,
- 17 pozwów o zapłatę,
- wypowiedziano umowy o najem 28 najemcom,
- wysłano 155 pism przedwypowiedziowych.

Niezależnie od kierowanych spraw do Sądu, Komornika i dokonywanych zamian, na bieżąco Zakład wysyła sukcesywnie monity o zapłatę. W wielu przypadkach są to głównie ludzie niezaradni życiowo, nie posiadający żadnego majątku, przebywający w zakładach karnych, rodziny wielodzietne, pozostające głównie bez pracy i korzystające z opieki społecznej.

Na dzień 31.12.2006r. Zakład posiadał w zarządzie i administracji:
- 87 budynków mieszkalnych,
- 2 mieszkania komunalne na os. Centrum 26 w SM ZGODA
- 7 mieszkań komunalnych na os. Południe 64
- 2 mieszkania komunalne na ul. Targowej
- 35 budynków gospodarczych
- 2 budynki lokali użytkowych wolnostojących
- 1 budynek administracyjno-usługowy
- 1 garaż.

Majątek zakładu  to około  10 mln zł.


Zadania  Miasta realizują dwa zakłady budżetowe:
- Zakład Administracji Domów Mieszkaniowych
- Zakład Wodociągów i  Kanalizacji  - nie wymagał dotowania


e-Grajewo.pl

Sprawozdanie udostępniła – radna Rady Miasta Joanna Kosielska

Komentarze (10)

TE DOMKI TO CZESC JEST PRYWATNA TYLKO NIKT NIE CHCE MIESZKAC Z TAKIMI SASIADAMI

Już tyle razy pisałe,ale jeszcze raz przypomnę naszym RADNYM.
Oddać temieszkania za przysłowiową złotówkę i problem z dotacjami zniknie.A tak zawsze będziemy musieli dopłacać a co gorsze co rok to większe sumy pieniądzy.

Dotacje dla chwastów są a gdzie dla ludzi którzy chwilowo popadli w kłopoty jak się patrzy to nie połaca się pracować można dostać zapomogę dopłatę do energij elektrycznej,do węgla,do mieszkania i wielę innych suma sumarum jest tego z 1000zł. po co pracować lepiej stać na rogu a może ktoś postawi piwo zagnać tych nie robów do uczciwej roboty dość tego życia cudzym kosztem

Wyburzyć i z bańki!!!

NA ZADM 333 000 A NA SZPITAL 43 856 zŁ.tO CO JEST WAŻNIEJSZE ???

Dotacjami objęte są budynki i mieszkania których mieszkańcy nawet za pół zł. ich nie wykupią.Zreszto nie płacą nawet podstawowego czynszu i żyja na garnuszku miasta a dalej idąc na koszt wszystkich mieszkańców.Bo skąd proszę państwa ma miasto pieniądze w budżecie na dotacje?Zadłużenia rosną i nic sie z tym nie robi lub prawie nic.Może ktoś odpowiedziałny przedstawi Radzie Miasta plan ,jeśli taki istnieje w co wątpię rozwiązania problemu zwiększającej sie dotacji do ADMu co roku i zmniejszenia rosnącego zadłużenia.Wszczynanie spraw o eksmisję mija się z celem bo i tak miasto musi zapewnić lokal.Szanowny p.Wojsławowicz może pan odpowie na te kwestie jako dobrze znający sytuację?Może odpowie pan jaka to grupa mieszkańców miasta powoduje takie zadłużenia,z jakich przyczyn i jaki jest plan aby to zmienić?Z poważaniem.

w adm mieszkają tez porządni ludzie, kto pisze ze tam są same niedorajdy jest kretynem tu preprzszam jeśli kogoś obrażam. sama mieszkam w ADM , jestem nauczycieklą, płacę za czynsz, mam dobrych sąsiadów. nie moja wina ,ze z dochodu 2000 jaaki mam moja rodzina na 4 osoby nie stać mnie na własnościowe.

Wyburzyć i sprzedać działki

ADM ROZWIĄZAĆ TYLKO MARNOWANIE KASY I BIUROkRACJA
ZAMIAST NA INNE CELE TO UTRZYMUJEMY DARMOZJADÓW
ALE TO LUBIMY NARZEKAC I TRWONIC PIENIĄDZE
DZIWNE ŻE COŚ SZPITALOWI SKAPNEŁO DZIEKI I ZA TO
...

pomysleć o zagospodarowaniu tej ulicy a nie szpecić grajewo

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.