środa, 29 marca 2023

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 11143 wyświetleń

Dofinansowanie dla Wąsosza

W Urzędzie Marszałkowskim WP podpisane zostały umowy na dofinansowanie projektów edukacyjnych z funduszy  z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Część środków otrzymała gmina Wąsosz.


Jeden z projektów dotyczy Wąsosza, to zadanie związane z podniesieniem standardów funkcjonowania opieki przedszkolnej. Przedsięwzięcie pn. „Dać szansę przedszkolakom w Gminie Wąsosz” otrzymało dofinansowanie w wysokości 148 359 zł ze środków europejskich i ponad 26 tys. zł jako dotację celową z budżetu krajowego.

Podstawowym celem jest podniesienie jakości pracy oddziałów przedszkolnych - w tym wypadku dwóch oddziałów w dwóch szkołach podstawowych - poprzez ich doposażenie w celu dostosowania do potrzeb dzieci 3 i 4 letnich.

Instytucję pośredniczącą, czyli Województwo Podlaskie, reprezentował członek Zarządu WP J. Piorunek, beneficjenta – gminę Wąsosz reprezentował  wójt Cz. Ołdakowski. Realizacja zadania planowana jest już na czerwiec tego roku. Dofinansowanie otrzymał też podobny projekt w gminie Mały Płock.
(na podst. wrotapodlasia.pl)Komentarze (4)

Gmina Radziłów otrzymała ponad 300 tys. na to samo.

To jest dosc duza suma pieniedzy jak na wyksztalcenie i kompetencje wojta

tak 300 tyś to gdzie one się podziały skoro teraz chce wójt pozamykać przedzkola w gminiw radziłow

A szkoły w Kramarzewie nie chce wam zamknąć? Jeśli nie, to szkoda.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.