czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

"Dobry start - lepsze jutro"

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie jest w trakcie realizacji projektu „Dobry start, lepsze jutro –program aktywizacji społecznej i zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”. Pomocą objęta została młodzież ucząca się z obszarów wiejskich powiatu grajewskiego.


Siedemdziesięciu pięciu beneficjentów wzięło do tej pory udział w szkoleniach z psychologiem, doradcą zawodowym i prawnikiem. Zajęcia odbywały się w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Knieja” w Rajgrodzie ,Szkole  Podstawowej nr 2 w Grajewie i Zespole Szkół nr 1 w Grajewie. W trakcie jednego ze szkoleń  dodatkowo zorganizowano imprezę integracyjną.  Uczestnicy mieli okazję zabawy w paintball, team-building i zajęć strzeleckich . Część osób odbyła już również kursy zawodowe tj. wizażu i stylizacji, księgowości komputerowej z obsługą kasy fiskalnej i obsługi wózków jezdniowych z napędem silnikowym. Wkrótce rozpoczną się kolejne kursy m.in. kurs prawa jazdy kategorii B, C, T, B+E, kurs manicure i pedicure, kelner- barman z modułem językowym, technolog robót budowlano-wykończeniowych, pracownik biurowy, przewoźnik wykonujący drogowy zarobkowy przewóz rzeczy. Zdobyta wiedza i umiejętności pomoże młodym ludziom w wejściu w dorosłe życie.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.