Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 15757 wyświetleń

Do lekarza bez RMUA

To dobra wiadomość dla pacjentów! Jeśli po Nowym Roku będziesz rejestrować się do lekarza nie będziesz już musiał gorączkowo szukać druku ZUS RMUA lub dzwonić do firmy, by Ci go jak najszybciej przysłała. Wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty. Dzięki nowemu systemowi wystarczy nasz numer PESEL, by sprawdzić, czy jesteśmy ubezpieczeni. - pisze fakt.pl

Koniec naszych problemów! Rok temu, na przepychance między NFZ a lekarzami traciliśmy my, pacjenci. Medycy protestowali i nie wystawiali recept, jeśli nie mieli pewności, że jesteśmy ubezpieczeni. Cała „papierologia” spadła właśnie na nas, bo rejestrując się na każdą wizytę musieliśmy udowodnić, że płacimy składki zdrowotne. Potwierdzeniem tego był dokument RMUA. Problem w tym, że jest on ważny tylko miesiąc. Zamiast więc martwić się, kiedy dostaniemy się do lekarza, musieliśmy najpierw pomyśleć, czy w domu ma aktualny druk RMUA. Jeśli nie, musieliśmy takowy dokument donieść albo, najlepiej, zdobyć go jeszcze przed wizytą.

 

Kontakt dla Świadczeniobiorców w sprawach związanych z potwierdzeniem prawa do świadczeń: NFZ Białystok  tel. 85 745 95 60, 85 745 95 62

Uwaga    - jednak pod tymi nr telefonów nie otrzymamy od razu informacji czy jesteśmy ubezpieczeni. Aby otrzymać odpowiedź należy osobiście udać się do siedziby NFZ w Białymstoku lub wysłać tradycyjny list z podaniem lub fax.  Oddział nie udzieli informacji rownież drogą email.

Uwaga! Zgodnie z obowiązującym prawem Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców zacznie działać 1 stycznia 2013 r.
W chwili obecnej trwają testy i wdrożenie systemu we wszystkich oddziałach NFZ. 

piątek, 19 kwietnia 2024

Głos na TAK - Dariusz Latarowski

Komentarze (2)

system eWUŚ podaje komunikat czy jesteśmy konkretnie w danym dniu uprawnieni do świadczeń zdrowotnych ..

hmmm no taak jeśli eWuś pokarze ,że w danym dniu nie jesteśmy uprawnieni do świadczeń zdrowotnych to wtedy musimy wypełnić oświadczenie czy to jest ok??????????Papierologia była ale będzie jeszcze większa:)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.