niedziela, 5 lutego 2023

Wiadomości

  • 29 komentarzy
  • 8797 wyświetleń

Dni Grajewa w liczbach

Dni Grajewa 2016 r. przeszły do historii. Tegoroczne obchody przybrały nową formułę, trwały miesiąc i obejmowały kilkanaście różnych wydarzeń. Niewątpliwie najbardziej oczekiwanym przez wielu mieszkańców był dzień gwiazd i koncertów 3 lipca. Na scenie zaprezentowali się: DJ Megot (Artur Gliński), zespół Mega, zespół The Last Ride oraz główna atrakcja - zespół Enej.

Zorganizowanie imprezy to nie lada gratka i koszty przedsięwzięcia duże. Poniżej prezentujemy zestawienie uzyskanych przychodów i  poniesionych kosztów w związku z finałem Dni Grajewa 2016.


Przychody netto:
- wpłata z ogródka piwnego – 2 886,18 zł
- wpłata za rozstawienie placu zabaw dla dzieci – 1 227,64 zł
- wpłata za rozstawienie stoiska reklamowego – 813,01 zł
- pozostałe wpłaty za rozstawione stoiska – 1 337,40 zł

Razem: 6 264,23 zł


Koszty brutto:
- koncert zespołu Enej – 49 200 zł
- koncert zespołu The Last Ride – 4 500 zł
- koncert zespołu Mega – 5 000 zł
- nocleg grupy Enej oraz The Last Ride – 2 444 zł
- opłata wynagrodzenia autorskiego ZAiKS – 7 331,80 zl
- wynajem sceny, obsługa techniczna – 31 611 zł
- dyżur medyczny – 600 zł
- ochrona imprezy – 2 841 zł
- wynajem sanitariatów – 1 250,46 zł
- podłączenie sceny do zasilania – 1 161,61 zł
- dyżur elektryka – 820 zł
- opłata skarbowa – 82 zł
- zużycie energii elektrycznej – 1 408,87 zł
- artykuły spożywcze dla zespołów – 343,10 zł
- reklama (druk ulotek, plakatów, reklama w gazecie i na portalach internetowych) – 1 894,98 zł
- pozostałe (balony, ręczniki, naczynia jednorazowe, delegacja itp.) – 313,23 zł

Razem:  110 802,05 zł

 

Skorzystaliście Państwo z tegorocznych atrakcji? Napiszcie co Wam się podobało a co nie, co można byłoby zmienić w przyszłym roku. Czekamy na Wasze opinie, sugestie być może wezmą do serca Organizatorzy :)

 

Komentarze (29)

Za 49 200 złotych można było zrezygnować z Eneja. To przecież wypasiony nowy samochód za taką cenę można było kupić. Albo na coś innego przeznaczyć te pieniądze. Np. charytatywnie na dożywianie dzieci. Ile to obiadów by było. Albo wesprzeć zdolną młodzież. Wyrównując szanse. Darek nauczyciel a taki błąd popełnił. Darek więcej pomocy dla mieszkańców Powiatu Grajewskiego a nie dla zespołu Enej za zaśpiewanie paru piosenek po 3 czy 4 minuty.

Mieszkaniec po przeczytaniu twojego komentarza rece opadają i powiem ci tylko tyle że jesteś głupi. Jak narazie nikt tyle nie zrobił co darek w grajewie

Zgadzam się z Mieszkańcem. Można było zrezygnować z zespołu Enej. Wzięli tyle kasy. Zespół Enej 49 200 złotych = Za tą kasę by zagrało 10 zespołów, biorąc po 4 500 czy 5 000 złotych, tak jak wzięli zespół The Last Ride czy zespół Mega. Po prostu by była prawdziwa gala piosenki. Organizatorzy zaliczyli wtopę jak nic.

To są duże pieniądza dla takich szaraków jak my a nie dla miasta ale jak zwykle już jest narzekanie a jak by nie było koncertu było by gorsze narzekanie ponieważ w grajewie nic sie nie dzieje aj grajewiaczki

haha wszyscy krzyczą, że chcą zespoły na topie a takie właśnie tyle kosztują, niestety coś za coś, impreza była udana, dziękujemy włodarzom i liczymy, że za rok również będzie super :-)

Lepiej zrobcie porzadek drog I chodnikow ktore sa wlasnoscia miasta,mali przedsiebiorcy placa podatki,a dojsc do nich nie mozna,ostatnio zeby dojsc do fryzjera potrzebne byly gumowce

te dni grajewa to wogole nie są potrzebne łomot na całe grajewo absurd i tyle wyrzuconych pieniędzy.

Powinniśmy zrezygnować z takich drogich atrakcji, czy zespołów. Miasto potrzebuje chodników na zapomnianych osiedlach, oświetleń, czy atrakcji dla dzieci na tych osiedlach. Pieniądze poszły na Dni Grajewa i nie wrócą. Niektórzy nawet nie skorzystali z tych atrakcji, bo po prostu tam nie byli, ponieważ musieli np. pracować, opiekować się noworodkiem, itp. Dni Grajewa poszły w zapomnienie, a ubytek w kasie pozostał.

Taka kwotę można by przeznaczyć na dodatkowe oddziały przedszkolne oraz żłobkowe,ajjj

Byla ankieta sami wybralismy eneja.hellooo. the last ride super gral i na zywo.

tak na dożywianie dzieci,a rodzice ich nie dostli po 500+?wiec jeszcze wiecej im dać?to mozę dać na wyrownanie szans ciut bogatszym dzieciom, których rodzice nie maja tak wielkiej lawiny plynącej z mopsu,bo przy tej patologii ubranej teraz firmowo od majtek po piórnik, wyglądaja słabowato.skączcie wrszcie truć o pomaganiu tym biednym,mops naprawde daje dużo, i ci którym tak ciągle bieda mogliby ograniczyć wydatki na pierdoły i żyć tak jak inni którym nie przysługują dodatki mieszkaniowe i inne okresówki,bo zapieprzaja caly miesiac za najniższa krajową i im dochód przekracza a mimo to pracują.dosc chodowania leserów i cwaniaków.pozostali mieszkancy tez chcą sie rozerwac na takich właśnie imprezach.

Trwały miesiąc? Dzień i noc? Litości

Zdecydowanie za droga ta gwiazda wieczoru, Grajewa nie stać na taką rozrzutność...,ale cóż łatwo wydaje sie cudze pieniądze...

impreza odbywa sie raz do roku , jezeli by nie było gwiazdy to pojawiły by sie głosy ze "żałują pieniędzy"

Bez kultury czym byśmy się różnili od zwierząt panie Mieszkaniec? Raz do roku coś w tym zapomnianym przez świat mieście się dzieje to i tak źle.

Dla niektorych to najlepiej zeby nic sie nie dzialo w Grajewie. Zrobio cos to zle nie zrobio jeszcze gorzej i tak w kółko.

No i jak zwykle, jedemu pasuje, drugiemu nie i każdy swoje opinie. Zablokować wystawianie komentarzy bo już nie chce się czytać tych głupot.

Mieszkaniec - lecz się na nogi! ;)))
A może naprawdę oczekujesz, że ktoś przyjdzie na miejski festyn, gdzie atrakcją wieczoru będzie charytatywne dożywianie dzieci? ;)
Co za bzdety!
Wszystko jest ważne i da się pogodzić. Po co tylko ten tani populizm????

Panowie i Panie.
Gdzie Księgowy w tym miescie. 110.802.05 - 6264,23 = 104537,82.
Dobra mi rozrywka za nasze pieniądze.
Można było taniej i po swojsku.Gdzie zespoły z Domu Kultury,na które też się łoży co miesiąc ,a ich wcale się nie pokazuje.

drogi mieszkańcu, w przyszłym roku zapraszamy Cię jako Dj-a :) na pewno Twoja osoba przyciągnie wielu mieszkańców Grajewa

1250 na "toytoyki" panie Darku idąc tokiem myślenia przedmówcy, nie lepiej było "obsiusiać" miasto a kasę na paliwo do wspomnianego auta przeznaczyć??? oczywiście żarcik :) ludzie te imprezy są dla nas dziękuje ;)

Do mieszkańca, jak już mówisz o powiacie to się zwracaj do Starosty, a nie do Burmistrza. I spokojnie, pieniadze na rozwoj mlodziezy etc też się znajdą, wszystko jest przecież ustalone w budżecie miasta, a jak nie ma to można pozyskać z innych źródeł.

Do Mieszkaniec: na dożywianie dzieci i nie tylko dostają po 500+,a mieszkańcom raz na rok coś należy.

Mieszkaniec: skad masz pewnosc ze spiewali a nie puszczali z playbacku? Zgadzam sie z toba. Koszt calkowity to 110 802,05 zł. W takim biednym miasteczku jak Grajewo moznaby inaczej te pieniadze wydac. Zabieraja nasze pieniadze w formie podatkow a potem wydaja je na jakies koncerty a brakuje na kurs specjalistyczny, na studia, na leki i inne rzeczy a nie na koncerty...

Zmarnowana kasa

A można było. Jeśli tak chcieliście Eneja. Pójść na rynek w Grajewie czy Ełku. Kupić płyty Eneja. Patefon i ten sam efekt albo i jeszcze lepszy. A 49 tysięcy w kieszeni. A za tą kasę był by chodnik na całej wybranej ulicy.

Mozna się obejść bez takich drogich imprez.mamy inne wydatki,a jeśli już to szukać tanszych zespołów,przy których można sie dobrze bawić.

Przecież zawsze mieszkańcy Grajewa jęczą, żeby zapraszać gwiazdy, a nawet zespoły zagraniczne. Nikt jednak nie zdaje sobie z tego sprawy, że taki zespół bierze nawet jedno zero więcej. Nikt wam nie dogodzi. Nie ma gwiazd to narzekacie, są gwiazdy, to też narzekacie.

Przy następnym głosowaniu na gwiazdę Dni Grajewa obok każdego artysty/ zespołu powinna być podana kwota, jaką sobie życzy za występ. Na pewno nie byłoby takiego sporu o pieniądze, jaki jest tu na forum.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.