wtorek, 16 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 15275 wyświetleń

Dni Grajewa 2013 podliczone

Na sierpniowej sesji tutejszej Rady Miasta podsumowano obchody Dni Grajewa. Radni przyjęli informację o przebiegu i kosztach dwudniowej imprezy.

Do Komitetu Organizacyjneg obchodów "Dni Grajewa 2013" zostali zaproszeni P.:
Przemysław Chylinski - zastępca burmistrza
Grzegorz Curylo - przewodniczący Rady Miasta Grajewo
Halina Zalewska - przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Spraw Rodziny
Przemysław Dąbkowski – kier. Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji
Danuta Klimowicz – dyr. Miejskiego Domu Kultury
Tomasz Strózik – kier. Działu Promocji UM Grajewo
Monika Soroko – kier. Organizacji Imprez i Promocji
Wiesław Jerulank - przewodniczący Rady Sportu
Bogdan Chorosiński- instruktor MDK

Program obchodów składał się z dwóch dni: dnia rekreacyjno - artystycznego i sportowego. W części rekreacyjno - artystycznej odbyła się II edycja konkursu kulinarnego "Smaki Grajewa", zabawy dla dzieci (pokaz żonglerki, jazdy na monocyklu, pokazów puszczania ogromnych baniek mydlanych oraz warsztatów dla dzieci, pokazy trialu rowerowego i akrobatyki rowerowej). Na zakończenie rekreacji rodzinnej odbył się pokaz samby perkusyjnej. Po rozstrzygnięciu konkursu kulinarnego rozpoczęła się cześć artystyczna - koncerty zespołów "Nagła Zmiana Klimatu" i "Vena Valley", jako suportu przed gwiazdą wieczoru - zespołem „Big-Cyc”.

Drugi dzień obchodów Dni Grajewa był dniem sportowym. Odbył się tradycyjnie turniej piłki siatkowej, bieg rodzinny i zawody crossfit. Punktem kulminacyjnym była organizacja Pucharu Narodów Classic Polska, Czechy, Słowacja, Węgry - Strongman Grajewo. Za organizację dnia sportowego odpowiedzialny był kier. MOSiR Przemysław Dąbkowski. Podczas pierwszego dnia obchodów Dni Grajewa, kontynuowano II edycję konkursu kulinarnego - "Smaki Grajewa". Konkurs obejmował cztery kategorie kulinarne: potrawy mięsne, potrawy z ryb, ciasta i wypieki, nalewki.

Do jury zostali zaproszeni P.:
Grzegorz Curylo - przewodniczacy Rady Miasta Grajewo
Elżbieta Brandt - dziekan WSG w Elku
Wacław Mozolewski - dr katedry żywienia na UWM w Olsztynie.
Do udziału w konkursie zgłosiło się 18 wystawców. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Grajewo, a współorganizatorem konkursu kulinarnego była Grajewska Izba Historyczna.

Na obchody "Dni Grajewa" zaproszono również gości z miasta partnerskiego Gusiev z Obwodu Kaliningradzkiego. Imprezę poprowadził aktor Andrzej Musiał, którego honorarium opłaciła firma COSMO. Gwiazdą wieczoru był zespól „Big-Cyc”. Tradycyjnie dla najmłodszych zapewnione były atrakcje wesołego miasteczka. Organizacja imprezy przebiegła bez zakłóceń ze strony bezpieczeństwa oraz warunków atmosferycznych. Koncerty zespołów suportowych cieszyły się zainteresowaniem młodzieży oraz starszych mieszkańców, a koncert gwiazdy wieczoru -zespołu rockowego Big-Cyc zgromadził największą widownię. Na zakończenie imprezy Burmistrz Grajewa i pracownicy MDK pożegnali uczestników imprezy "deszczem" rozsypanego konfetti.
 (na podstawie:
Sprawozdania z realizacji obchodów „Dni Grajewa 29 - 30.06.2013; sporz. dyr. MDK D. Klimowicz
)

fot. – przychody i koszty Dni Grajewa 2013zobacz:
Dni Grajewa 2013
wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (11)

ale sie teraz zacznie pisanie :D jednym bedzie pasowac a drugim nie :D

Tyle pieniędzy za wynajem sceny ?? !!

a kiedy zakończenie lata :(

I tak było beznadziejne,szkoda tylko że tyle kasy poszło w błoto!

Wszystko czytelne i tak ma być. Jak komuś nie pasuje to niech załatwi nastepnym razem tansza impreze

paranoja wynajem pokoi biora taka kase to niech sobie wynajma tak samo z wyzywieniem jezeli ja wyjezdzam to musze sam sobie wszystko zabezpieczyc

Za Big Cyca prawie 68 tys - faktycznie to był wielki (Big) wstyd.

właśnie ,co z zakończeniem lata?!

Niestety takie są koszty imprez ale czy nie taniej zakupić własną scene a nie za każdym razem wynajmować za takie pieniądze ?? przecież my też możemy zarobić na wynajęciu sceny innym, ale co ja tam wiem jestem tylko mieszkańcem tego miasta.

Takie pieniadze za scene to kradzież w biały dzień. W okolicznych miejscowościach łącznie z Białymstokiem koszty znacznie i to znacznie mniejsze. Zapraszam na bip.pl. Z ciekawości sprawdziłłam i okazało się, że w Białymstoku to za sylwestrową imprezę takie pieniądze miasto zapłaciło.

Na MDK znalazłam przetarg na Ochronę imprezy oraz na wynajem placu. A jak z wynajmem sceny? Bokiem?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.