Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 9237 wyświetleń

Delegacja w Wojewodzinie

28 września br. grupa młodzieży z miasta Rivne na Ukrainie przyjechała do Wojewodzina. Nauczycielka jęz. angielskiego w ZS w Wojewodzinie Olena Lewczyńska pochodzi z tego miasta i wraz z dyr. K. Choynowskim zaprosili młodych ludzi do Grajewa.

Szkoła nie bierze jeszcze udziału w programach unijnych typu „SOKRATES”, ale dyr. wyznając zasadę „Szkoła bezpieczna i dobra dla wszystkich” stara się czynić wiele w celu integracji swoich podopiecznych z różnymi środowiskami. Nawiązane są już kontakty z Niemcami oraz Francuzami.

Na sali gimnastycznej 29.09.04r. ZS w Wojewodzinie odbyła się prezentacja video szkoły w Rivne. Zebrani obejrzeli też występy wokalne i taneczne gości z zagranicy.
Rivne to miasto, w którym żyje ok. 300tys. mieszkańców. W prezentowanej szkole uczy się 1700 uczniów, jest to duża placówka z basenem i dwiema halami sportowymi.
Opiekunowie Valentin Kravchuk i Olexander Severenchuk zaznaczyli, że młodzież ta jest po raz pierwszy w Polsce. Spodobało im się i zaskoczyło bardzo ciepłe przyjęcie. Zaprosili Wojewodzin do siebie.

Ira, Lena, Nastya, Natasha, Katja, Sasha i Nazar mówili, że mimo bariery językowej bardzo chcą bliżej poznawać polskich kolegów i nawiązywać kontakty. Czekają na dzisiejszą dyskotekę.

Goście nocują w internacie szkoły. Odwiedzą kilka miejsc w okolicach powiatu grajewskiego oraz wezmą udział w IV Memoriale Lekkoatletycznym im. Wojciecha Rogowskiego, który odbędzie się 1.10.2004r. w ZS Wojewodzin.

foto1 - Olena Lewczyńska (od lewej, na górze czwarta), Karol Choynowski (od lewej, na górze siódmy), Valentin Kravchuk i Olexander Severenchuk (od lewej, na górze piąty i ósmy)
foto3 - Sasha, który mówił przed występem, że wiele rzeczy opiera się na miłości więc o niej będzie śpiewał

e-Grajewo.pl

Komentarze (5)

jestem Uczniem z Tej Szkoły!bardzo mi sie podobalo ICh wystep!a najbardziej jak tanczyly dziewczyny,a co do tego powdziwialem ta dziewczyne,o czarnych wlosach(musze ja poznac hehe)!w sumie jutro poznam je wszystkie;)!normalnie cala szkola chce BIS i bis bedzie w piatek,podczas memoriału!Juz sie nie moge doczekac !pozdrowienia dla Pieknych Rosjanek:) narazie:)

Bardzo sympatyczne dziewczyny z Ukrainy. Pięknie zaśpiewały i zatańczyły. Wieczorem dyskoteka - będzie się działo ! Więcej takich gości.

WoOoOjToOoOs ona i tak cie oleje jak sie dowie ze nie potrtafisz odroznic ukrainy od rosji heheeheh.nara

Hello from Ukraine !!!!!!!!!!!
I'm missing your school.
t'wuz very cool

hi from Ukraine!!! Hi Pavel, this is Nazar and Jnek from Rivne !!!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.