poniedziałek, 4 grudnia 2023

Wiadomości

  • 16 komentarzy
  • 9268 wyświetleń

Dekomunizacja w policji

Do końca roku ze stanowisk kierowniczych w policji odejdzie 474 funkcjonariuszy, którzy swoją służbę zaczynali w MO lub ZOMO. Jak mówi PAP nadzorujący tę formację wiceszef SWiA Jarosław Zieliński, będą oni mogli przejść na emeryturę lub dosłużyć na stanowiskach wykonawczych. 

Z danych, które uzyskała PAP wynika, że najwięcej funkcjonariuszy, którzy rozpoczynali służbę w MO jest obecnie w garnizonach: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim i łódzkim, a najmniej w lubuskim i podlaskim. Zmiany obejmą 19 komendantów miejskich, rejonowych i powiatowych i 159 naczelników wydziałów w tych komendach. Dotyczyć one będą łącznie też m. in. 36 komendantów komisariatów i ich zastępców. 

"Minęło już ponad 26 lat od chwili uchwalenia ustawy o policji. Tymczasem na stanowiskach kierowniczych nadal pozostają - choć jest już ich znacznie mniej - funkcjonariusze, którzy rozpoczynali służbę w Milicji Obywatelskiej" - powiedział w rozmowie J. Zieliński. 

Zaznaczył zarazem, że w policji nadal służy 2 876 funkcjonariuszy, których służba rozpoczęła się przed 1990 r. "Odsetek tych spośród nich, którzy zajmują stanowiska dowódcze sięga 16,5 proc. Można więc sądzić, że grupa ta była dotąd w jakiś sposób preferowana" - ocenił. 

 

 

Źródło: Kurier PAP - www.kurier.pap.pl.

 

poniedziałek, 4 grudnia 2023

Kondolencje mł. bryg. Andrzejowi Beczko

niedziela, 3 grudnia 2023

Kondolencje p. Leszkowi Laszczkowskiemu

Komentarze (16)

Zomo odejdzie ale nawyki u szczeniaków zostaną !

Poszedłbym dalej. Wymieniłbym wszystkich polityków, którzy w czasach MO pełnili funkcje urzędnicze lub w ogóle żyli w tych czasach. Czy w tamtym czasie nie było w SŁUŻBIE uczciwych ludzi? Kto z drugiej strony ma obsadzać kierownicze stanowiska, jak nie ludzie z największym doświadczeniem w Policji?

zdekomunizować sądy !!

Czy nauczyciele pracujący za komuny i dla komuny też odejdą ze szkół!!!

Pis powinien zbudowac dla nich obozy pracy na wzor Rosji.

Kiedy będzie depislamizacja, dekatolizacja i depedofilizacja w kościele katolickim ?!

jeżeli tak, to należy wymienić wszystkich i wszędzie, a nawet w rządzie, którzy ukończyli 50 lat +.

Niech się pan Zieliński nie cieszy, przyjdzie czas na polityków urodzonych w komunie, idąc tym tokiem rozumowania - to tylko kwestia czasu.

Dawno temu powinni to zrobic

Przywódcy PIS też powinni odejść łącznie z p.Zielińskim. Wszyscy oni też zdobywali wiedzę przed rokiem 90.

Niestety nadszedł czas byle Jakich i Misiewiczów, więc ludzie z doświadczeniem i umiejętnościami muszą odejść, bo za dużo widzą nonsensów. Niestety nie zmienia się na lepsze.

PANIE POŚLE I pana tez kiedyś rozliczą

Patrząc na niektórych, to myślę, że i po 1989 r. przyjęci też powinni zostać "przepuszczeni przez sito redukcji" zwłaszcza dotyczy to tych "najmądrzejszych i nieomylnych i chamskich"...

Dekomunizacji sluzb mundurowych, administracji, sadownictwa, uczelni wyzszych, telewizji publicznej, spolek skarbu panstwa nalezalo dokonac definitywnie w 1989 ale Bolek nie po to byl werbowany zeby dzialac na szkode werbujacych. Po komentarzach widac ile tego elementu zyje wsrod nas.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.