wtorek, 16 kwietnia 2024

Wiadomości

Decyzja środowiskowa dla S61

 
Decyzję środowiskową dot. budowy drogi ekspresowej S61 (część Via Baltica) od Ostrowi Mazowieckiej (Mazowieckie) do Szczuczyna (Podlaskie), z wyłączeniem obwodnicy Łomży, wydała na początku lutego br. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku. Droga ma powstać do 2020 roku.

Decyzja dotyczy odcina drogi o długości ok. 70 km. Ma się ona zaczynać na dk nr 8 w okolicach Ostrowi Mazowieckiej i prowadzić aż do Szczuczyna z wyłączeniem obwodnicy Łomży i obwodnicy Stawisk.

Jak poinformowała rzeczniczka RDOŚ w Białymstoku Małgorzata Wnuk, wniosek o wydanie decyzji środowiskowej złożyła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dwa lata temu. Wniosek dotyczył drogi S61 na odcinku Ostrów Mazowiecka - Łomża - Szczuczyn.

Jednak - jak zauważyła Wnuk - inwestor kilkakrotnie musiał uzupełniać wniosek, a chodziło o odcinek obwodnicy Łomży. Mówiła, że RDOŚ nie otrzymała od GDDKiA pełnej inwentaryzacji przyrodniczej terenu. Droga ma przecinać rzekę Narew i obszar Natura 2000. Wyjaśniła, że GDDKiA ostatecznie, nie chcąc wstrzymywać całej inwestycji, wyłączyła z niej pod koniec ubiegłego roku obwodnicę Łomży. Dlatego RDOŚ mógł wydać decyzję środowiskową.

Rafał Malinowski, rzecznik GDDKiA poinformował PAP, że decyzja środowiskowa umożliwia rozpoczęcie dalszych prac, to znaczy starania o pozwolenie na budowę. Obecnie trwają przygotowania do złożenia wniosku do RDOŚ dotyczącego budowy obwodnicy Łomży. (PAP)

 


wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.