Kultura i rozrywka

  • 13 komentarzy
  • 9909 wyświetleń

Debata uczniowska w PG 2

Tuż przed feriami, 20 stycznia br., w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Grajewie  odbyła się debata zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Celem spotkania było poznanie oczekiwań uczniów PG 2. 

Wcześniej klasy gimnazjum zgłaszały swoje pomysły, co do spędzania czasu wolnego. Młodzi składali propozycje co chcieliby robić w wolnych od nauki chwilach, jak rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Następnie wyznaczono termin debaty, do której oddelegowano po 3 osoby z każdej klasy.

Poszczególne pomysły poddawano dyskusji, następnie przeprowadzano głosowanie. Przedstawiciele uczniowskiej społeczności potraktowali swoje role bardzo poważnie. Podawano wiele argumentów za daną inicjatywą, jak również tezy jej przeciwne. Spotkanie prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego w obecności reprezentanta nauczycieli oraz dyrektor B. Ciszewskiej. Wśród propozycji znalazły się takie jak filmowa noc w szkole lub konkurs piosenki "Gimnazjalna Eurowizja". Emocje wzbudził pomysł stworzenia grupy cheerleaderek (czirliderek), obecni na sali "men in black" koniecznie chcą być w komisji decydującej podczas castingu na najbardziej przebojowe dziewczyny.

Wypracowane wnioski zostaną przedstawione w lutym podczas Rady Pedagogicznej. Okazuje się, że młodzież PG 2 bardzo chętnie zabiera głos w sprawach jej dotyczących. Chce decydować, wspólnie tworzyć coś co przeżyje w gronie rówieśników i będzie mile wspominać, nie obawia się "wziąć sprawy w swoje ręce", co więcej - potem z powodzeniem to realizuje.

fot. e-Grajewo.plwtorek, 16 sierpnia 2022

Kino wakacyjnym z GCK za 8 zł

Komentarze (13)

PWszystko fajnie tylko przedstawicieli samorządu trzeba zmienić :D

bardzo fajny pomysł

o ktoś w końcu zauważył że samorząd to.....

jak ja odeszłam z tej szkoły to nagle jakieś fajny pomysły dają, wtf.

ja także uważam , że przedstawicieli samorządu trzeba zmienić , bo nie dorośli do tej roli . Pewnie są w 1 gimnazjum , a wyglądają na 5 klasę podstawówki ;) Trzeba się nad zmianą zastanowić :D

Chłopak na zdjęciu 5-suuuper!

Co do samorządu jestem tego samego zdania. Należy pomyśleć nad zmianą. A co debaty uważam że to dobry pomysł!!!!!!!!!

Przedstawiciele są 2 klasie i potrafią wszystko zorganizować , więc nie wiem dlaczego tak bardzo domagacie się zmiany przedstawicieli samorządu . Nie ważne kto jak wygląda ... Zgadzam się wyglądają młodo , ale to nie znaczy , że są "nieudacznikami" .

Uczennica PG2= przedatawiciel samorządu uczniowskiego (poznałem po stylu mowy :D)

To czemu nikt nie chce być przedstawicielem ?

Moim zdaniem samorząd jest bardzo dobry i stara się jak może. I co z tego że są w 2 klasie....Chcecie coś zmienić to im to powiedźcie, a nie wypisujecie na necie.

lol- coś słabo się znasz ...:)

Teraz każdy chce zamienić Samorząd uczniowski , nikt nie chciał w nim być a teraz sa pretensję , czy oni coś źle robią ? przecież są nowe fajne pomysły ;)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.