czwartek, 2 lutego 2023

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 10084 wyświetleń

Darmowy dostęp do sieci

W większych miastach punkty darmowego dostępu do Internetu można znaleźć wszędzie. W parku, na przystanku, w autobusie, w większości lokali, klubów oraz galerii można bezpłatnie połączyć się z siecią. Hotspoty ("gorące punkty") są wpisane w miejską przestrzeń. Problem pojawia się w małych miejscowościach – blisko 20 procent gospodarstw domowych ma utrudniony bądź ograniczony technicznie lub ekonomicznie dostęp do wymienionego medium. 


W Grajewie z darmowego, bezprzewodowego Internetu można skorzystać na placu przed Urzędem Miasta przy ul. Strażackiej. Wystarczy wziąć swój laptop czy tablet by na świeżym powietrzu połączyć przyjemne z pożytecznym - bez dodatkowych opłat odbierać e- maile, znaleźć najnowsze informacje a przy pomocy komunikatorów lub witryn społecznościowych być w stałym kontakcie ze znajomymi. 

Tu pojawia się "ale". Korzystanie z bezpłatnego wi – fi podlega ograniczeniom. Urząd Komunikacji Elektronicznej ograniczył zasięgi bezpłatnych hotspotów – sesja może trwać 45 minut a prędkość wynosi ok 512 KB. Chcąc skorzystać z Internetu pod magistratem musimy zarejestrować się do sieci - podać swój login, hasło i e-mail.


Z siecią połaczymy się też na poczcie. Autostradę cyfrową w naszym kraju buduje Poczta Polska. Od końca czerwca usługa bezpłatnego wi–fi świadczona jest w 850 punktach pocztowych. Sygnał obejmuje placówki pocztowe, a niekiedy także ich najbliższą okolicę. Na terenie powiatu grajewskiego darmowy dostęp do sieci udostępnią placówki w Grajewie przy ul. J. Piłsudskiego, w Rajgrodzie przy ul. F. Zabielskiego, w Szczuczynie przy ul. J. Kilińskiego oraz w Radziłowie na Placu 500- lecia. W przyszłym roku prawdopodobnie we wszystkich własnych placówkach Poczty Polskiej będzie można korzystać z bezpłatnego wi–fi. 

Przebywanie poza domem nie ogranicza dzisiaj dostępu do posiadania bieżących informacji. Łączenie się z Internetem w takim wydaniu może nieść za sobą ukryte zagrożenia. Nie wiadomo, co robi osoba z laptopem siedząca obok - może, tak jak my sprawdza swoją pocztę lub konto bankowe. Warto jednak być ostrożnym i zachować zasady bezpieczeństwa, by nie paść ofiarą np. kradzieży danych.


e-Grajewo.pl

 

środa, 1 lutego 2023

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (6)

Ten Ho spot pod urzędem miasta nie działa bo niemożna się zalogować

I tak trzymać Dostęp powinien być w każdej wiosce przez którą jeżdżą lub przebywają turyści

Zapotnieliście że darmowy internet jest również w każdym salonie Oranżady i poza nim w obrębie działania modemu wi-fi ;) Do tego Centrum 20 kto chce może korzystać za darmo z najszybszego interenu w Grajewie ;)

biały po prostu nie umiesz sie zalogować bo mi działa.

512kb to jakiś żart w telefonie mam 150 mb

jasne chyba limitu weż Karola się ogarnij 150mb stałego łącza nie bedziesz miała na telefonie jaki by nie był

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.