sobota, 13 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 10969 wyświetleń

Dariusz Latarowski - kandydat na burmistrza Miasta Grajewo

Wykorzystałem czas upływającej kadencji maksymalnie. 
Kolejna kadencja potwierdzi naszą wspólną skuteczność.


Udział w nadchodzących wyborach samorządowych zapowiedziałem już podczas styczniowej sesji Rady Miasta Grajewo. Startuję na stanowisko burmistrza jako kandydat niezależny, z własnego Komitetu Wyborczego Wyborców Grajewskie Porozumienie Samorządowe. Ja i mój zespół mamy plan dalszego rozwoju Grajewa i siłę, aby Grajewo rozwijać jeszcze szybciej.


Swoje dotychczasowe kadencje mogę podsumować długim zestawieniem niemal 200 zrealizowanych inwestycji, kilometrami nowych dróg, chodników i sieci sanitarno-wodociągowych. Po kolei dzięki współpracy z wieloma osobami i podmiotami realizowałem swoje pomysły na rewitalizację Parku Solidarności, centrum Grajewa, budowę bloków komunalnych, budowę nowych placów zabaw i zabudowy wielorodzinnej, dzięki której powstało nowoczesne osiedle. Stworzyłem warunki, dzięki którym powstało także nowe osiedle domów jednorodzinnych w miejscu, które było dotychczas zapomniane. Zbudowaliśmy podstawy do samodzielności energetycznej Grajewa, czyli blok energetyczny o mocy 5,4 MWe i mocy cieplnej 6,6 MWt w oparciu o spalanie gazu w kogeneracji. Do dzisiaj powstało w Grajewie ponad 5 km sieci instalacji gazowej średniego ciśnienia oraz 5 kilometrów instalacji elektrycznej. Dzięki osobistemu zaangażowaniu udało mi się pozyskać teren przy starym dworcu PKP pod przyszłą budowę Centrum Przesiadkowego. Dzięki tym działaniom wzrośnie standard życia mieszkańców Grajewa. Jestem pewien, iż konsekwencją tego wysiłku będzie zmiana postrzegania Grajewa, jako miejsca doskonałego do życia, rekreacji i pracy. Zależy mi, aby młode rodziny z dziećmi nie wyjeżdżały z Grajewa.


W racjonalny sposób zarządzałem budżetem miasta. Łączny koszt wdrożonych i aktualnie realizowanych zadań inwestycyjnych to ponad 233 mln złotych. Nie zmarnowałem czasu i możliwości, bo to obowiązek burmistrza. To stanowisko nie tylko reprezentacyjne, ale również, a może przede wszystkim: jednoosobowe podejmowanie decyzji, zarządzanie ryzykiem, odpowiedzialność osobista, majątkowa i karna.


Jestem szczególnie dumny ze swojego autorskiego planu podjęcia działań lokujących w Grajewie siedzibę brygady I Dywizji Piechoty Legionów, jako jednostki stacjonarnej, ponieważ to impuls do rozwoju lokalnej gospodarki Grajewa.


Te wszystkie działania realizuję wspólnie z Wami od 9 lat. Razem zmieniamy Grajewo w kierunku tworzenia miasta przyjaznego i bezpiecznego. To koncepcja, która sprawdziła się, więc zamierzam ją kontynuować. W sposób szczególny doceniam nasze bezpośrednie rozmowy w trakcie spotkań w okręgach – w miejscach, gdzie jest Wasz dom, parking, osiedlowy sklep i praca. 

Mogę powiedzieć, że najlepszym podsumowaniem mojej pracy jako burmistrza są Wasze słowa, gdy podczas spotkań mówicie mi, że Grajewo się rozwinęło, że teraz jest pięknym i spokojnym miasteczkiem, z którego jesteście dumni.


Mój pomysł na Miasto na kolejną kadencję jest bardzo precyzyjny. Kolejne pięć lat zmienią Grajewo i zapewnią mu mocne fundamenty rozwoju. To będzie pięć lat strategicznych działań w czterech obszarach, które uważam za kluczowe:

  • rodzina
  • inwestycje
  • ekologia
  • bezpieczeństwo. 


Szczegółowy program wyborczy przedstawię po oficjalnej rejestracji.


Jeśli lubisz Grajewo i jesteś dumny z naszego miasta i z tego jak się zmienia - bądź w mojej drużynie i pomóż mi kontynuować wizję rozwoju Grajewa w kolejnej kadencji. Zachęcam do wsparcia kampanii mojego komitetu KWW Grajewskie Porozumienie Samorządowe.

Wasz udział w wyborach jest kluczowy dla przyszłości Grajewa!

 


Dziękuję i pozdrawiam serdecznie,

Dariusz Latarowski
Kandydat na burmistrza Miasta Grajewo 

 

Komentarze (8)

Dobrze zrobiłem , dobrze robi i niech robi dalej.

Nie każdego da się zadowolić ale miasto ruszyło z rozwojem..bez 2 zdań..coś w końcu drgnęło...oby tak dalej

E-grajewo czemu nie dodajecie wszystkich komentarzy ?

Ja i moja rodzina głosujemy na Pana,robi pan dobrą robotę i niech miasto dalej się rozwija.

Wszystko pięknie , ładnie, ale gdzie w tym troska o ludzi starszych, niepełnosprawnych. Jest ich w mieście sporo, ale wielu jest bez szans na normalne życie. Od lat nie mogą opuścić swoich mieszkań, bo za wysoko. A może ktoś pomyślałby o windach?Schodolazach itp.

Popieram, podziękowania za dotychczasową pracę. Pozdrawiam

Może warto by było zorganizować jakąś debatę miedzy kandydatami?

A gdzie negatywne wiadomości skasowane?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.