Kultura i rozrywka

"Dąb Pamięci" w SP 4 (wideo)


,,Każdy naród posiada pomniki, które zawarły w sobie jego cierpienia i radości, jakby w jednym ognisku ześrodkowując przeżycia całych pokoleń. Takimi pomnikami są ruiny, pola bitewne, groby, ulice, na których widok serca biją goręcej i łzy nabiegają do oczu. Są to świątynie historii, których POLSKA posiada tak wiele”.

Józef Piłsudski


Dnia 10.11.2010r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. O godz. 12.00 dźwięk dzwonka rozpoczął minutę ciszy, którą została uczczona pamięć o tych, walczy o wolną, niepodległą Polskę.


1. Powitanie uczestników uroczystości przez dyrektora szkoły - panią Halinę Muryjas- Rząsę.
2. Rys historyczny Zbrodni Katyńskiej.
3. Posadzenie Dębu Pamięci dla uhonorowania bohatera – ofiary zbrodni katyńskiej, mieszkańca Grajewa: podpułkownika Aleksandra Radla.
4. Część artystyczna pt.: „Bo wolność krzyżami się mierzy”.

W Szkole Podstawowej  działa Koło Historyczne "Poprzez przeszłość do przyszłości". Składa się ono z 12 osób. Opiekunami grupy są p. Iwona Bukrejewska i Anna Bukowska. To właśnie z inicjatywy uczniów należących do tego koła posadzony został Dąb Pamięci dla uhonorowania bohatera – ofiary zbrodni katyńskiej, mieszkańca Grajewa: podpułkownika Aleksandra Radla.

fot.e-Grajewo.pl

DĄB PAMIĘCI PPŁK. ALEKSANDRA RADLA


"KATYŃ... ocalić od zapomnienia" - to ogólnopolska akcja posadzenia 21473 dębów na 70-lecie Zbrodni Katyńskiej. Jeden Dąb -  to jedno nazwisko z listy katyńskiej. Ta pamięć, ta prośba o ocalenie z zapomnienia.

Oprawcy chcieli, aby ofiary Katynia pozostały bez nazwisk, bez naszej pamięci i dlatego w dniu 10.11.2010 r. przy Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza odbędzie się uroczystość posadzenia Dębu Pamięci dla uhonorowania bohatera – ofiary zbrodni katyńskiej, mieszkańca Grajewa: podpułkownika Aleksandra Radla.

W związku z tym zwracamy się do mieszkańców Grajewa i okolic z prośbą o pomoc w zgromadzeniu wszelkich pamiątek i dokumentów związanych z osobą ppłk. Aleksandra Radla, a także zgłoszenie się członków Rodziny bliższej i dalszej.

Kontakt telefoniczny 86 272 30 78,  p. Bukrejewska Iwona

wtorek, 19 października 2021

Echa wydarzeń w SP 4

wtorek, 19 października 2021

"Kubusiowi Przyjaciele Natury" w SP 2

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.