poniedziałek, 27 czerwca 2022

Warto przeczytać

Czym wyczyścić przypalone palniki kuchenki gazowej?

Twoja kuchenka gazowa jest stale narażona na zabrudzenia. Resztki jedzenia, tłuste zabrudzenia z przypalonego oleju i inne zanieczyszczenia można jednak łatwo usunąć. Ważne jest to, aby nie pozostawały one zbyt długo na kuchence gazowej. Jeśli pozostawisz palnik gazowy z resztkami jedzenia na jego powierzchni to przy kolejnym używaniu wyczujesz dodatkowo nieprzyjemny zapach.


Czyszczenie kuchenki gazowej od razu po gotowaniu

Zaschnięte zabrudzenia mogą doprowadzić do tego, że kuchenki gazowe ulegną uszkodzeniu. Szczególnie ważne jest systematyczne czyszczenie dysz oraz odpowiednie czyszczenie rusztu. Ważne jest to, aby wyczyścić kuchenkę gazową od razu gdy pojawiają się zabrudzenia. Systematyczne zabiegi pielęgnacyjne sprawią, że uchronisz powierzchnię kuchenki gazowej przed uszkodzeniami.


Szukaj cennych porad w sieci!

Ruszt kuchenki gazowej, na którym znajduje się zaschnięty brud jest też znacznie trudniejszy w doczyszczeniu. Jeśli nie wiesz, jak wyczyścić palniki warto rzucić okiem na stronę GeneralFresh. Znajdziesz tam cenne porady jak sprawić, by brudne palniki znów odzyskały świetny wygląd.


Domowe sposoby na przypalony tłuszcz i zabrudzone palniki gazowe

Do czyszczenia palników szczególnie dobrze sprawdza się ocet. Z jego użyciem możesz czyścić kuchenkę również w innych miejscach. Nie stosuje się jednak czystego octu i należy sporządzić roztwór z wodą w stosunku 1:1. Taką miksturą należy popsikać zabrudzone powierzchnie. Palniki powinny być w pełni pokryte roztworem i pozostawione na kilkanaście minut. Elementy wyjmowane można też zanurzyć w gorącym roztworze octu. Następnie trzeba spłukać je bieżącą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń.


Ocet do walki z zabrudzeniami

Kolejnym rozwiązaniem na brudny palnik gazowy jest stosowanie roztworu sody i wody. Soda oczyszczona i ciepła woda mają mieć konsystencję papki. Gdy roztwór ostygnie należy nałożyć go na zabrudzone powierzchnie. Taką mieszankę powinieneś zostawić na kilkadziesiąt minut. Generalnie zasada jest taka, że im dłużej odczekasz, tym większa szansa na usunięcie trudnych zabrudzeń. Do usuwania papki z palników warto użyć szczoteczki do zębów, ale powinna mieć ona miękkie włosie.


Olej do czyszczenia? Efekt bywa zaskakujący

Jako ciekawostkę można wymienić też czyszczenie kuchenki gazowej z użyciem oleju roślinnego. Ten zabieg należy przeprowadzić tak, że ręczniki papierowe zwilża się olejem i przeciera zabrudzoną powierzchnię. Pozwoli to też na zabezpieczenie metalowych elementów kuchenki przed rdzą.


Czyszczenie palników gazowych - jakim środkiem czyścić palniki kuchenki gazowej?

Wiadomo, że kwestia estetyki w kuchni jest niezwykle ważna dla każdej Pani Domu. W związku z tym zaopatrujemy się też w różne preparaty chemiczne, które mają za zadanie ułatwić nam czynności pielęgnacyjne w kuchni czy łazience. Jeśli oczyszczanie zabrudzonych powierzchni domowym sposobem nie przyniosło pożądanego efektu to trzeba sięgnąć po marketowe produkty czyszczące. Ważne jest tutaj to, aby dokładnie czytać instrukcje znajdującą się na opakowaniach. Zapobiegnie to ewentualnym niepożądanym skutkom ubocznym.


Zwracaj uwagę na przeznaczenie środków chemicznych

Musisz wiedzieć, że jeśli jakiś środek czyszczący przeznaczony jest do czyszczenia płytek w łazience to nie możesz używać go do pielęgnacji kuchenki gazowej. Niektóre preparaty mogą doprowadzić do uszkodzenia innych powierzchni niż te, do jakich zostały przystosowane. W sprzedaży dostępne są też różne proszki do czyszczenia. Pamiętaj o tym, że duża ich ziarnistość może doprowadzić do porysowania niektórych elementów kuchenki czy piekarnika.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.