Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 2381 wyświetleń

Czy wykonanie nawierzchni znajdzie się na liście zadań w budżecie 2022?

Przechodnie mają wreszcie wygodną ścieżkę na łączniku pomiędzy ul. Szpitalną i Koszarową na os. Południe w Grajewie. Wysłużony już chodnik przy Przedszkolu Miejskim nr 6 został zastąpiony nowym, z szarej kostki brukowej. W ramach prac wykonano także miejsca postojowe. To tylko część planowanej inwestycji w tym rejonie.


W celu realizacji zamówienia przeprowadzono procedurę rozpoznania cenowego. W odpowiedzi wpłynęły 4 oferty o różnej wartości. Najdroższa z nich opiewała na kwotę ponad 98 tys. zł, najtańszą propozycję złożyło Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Grajewie. Prace wykonało za blisko 50 tys. zł.


- Prace na łączniku podzieliliśmy na etapy. Ze względu na opóźnione prace związane z zagospodarowaniem ternu przy kościele pw. Św. Ojca Pio, chodnik wybudowaliśmy tylko na opisywanym odcinku. Dalsza jego część powstanie zapewne już w przyszłym roku. Trudno jest wskazać termin wykonania nowej nawierzchni. Wkrótce burmistrz i radni pochylą się nad procedowaniem uchwały budżetowej i zależy, czy jej budowa zostanie wpisana na listę zadań - wyjaśnia czytelnikom e-Grajewo.pl Maciej Bednarko, zastępca Burmistrza Miasta Grajewo.


W Grajewie są jeszcze miejsca, gdzie piesi poruszają się poboczem jezdni lub po zniszczonych traktach. Mieszkańcy skarżą się, że sytuacja stanowi zagrożenie dla ich bezpieczeństwa i upominają się o wyznaczenie ciągów. 
W tym roku remonty wykonano na ulicach: Wąskiej, Parkowej, Lipowej oraz Wyzwolenia. Zgodnie z zapowiedzią samorządowców braki będą sukcesywnie niwelowane.

 

e-Grajewo.pl

Komentarze (6)

A główna ulica w Grajewie ul.elcka się sypie... Masakra jakaś koła można pourywać jadąc tą drogą.. budują place placyki, parki a główna trasa będziemy zaraz jeździc jak w średniowieczu .. wio koniku.. ktoś powinien już daaaawno się tym zająć...

Właśnie od przedszkola w kierunku ul .szpitalnej jest niebezpiecznie.
Trzeba chodzić ulicą i ta część powinna być priorytetem.

Heh, moje ogrodzenie w przedszkolu

dlaczego te chodniki są takie proste, aż prosi się żeby zaokrąglić, zrobić łuki na zakrętach. Dziś to nie jest żadna sztuka ani trudność, a te prostactwo form i kształtów świeżo kładzionych chodników za niemałe pieniądze razi w oczy.

W budżecie to znajdzie się to, co się będzie opłacać.

stanley: a co się będzie opłacać, to już oni będą wiedzieć.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.