czwartek, 27 stycznia 2022

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 11617 wyświetleń

Czyść komin !

Grajewo, 29.01.2008 r.

Ok. godz. 13.30 w domu jednorodzinnym przy ul. Skośnej w Grajewie, doszło do zapalenia się sadzy w kominie. Prawdopodobnie zbyt długo nie czyszczono przewodów kominowych, co moło być przyczyną zapalenia. Nikt nie odniósł obrażeń.  Strażacy, którzy dotarli na miejsce podjęli standardowe działania i udrożnili przewody.

Strażacy ostrzegają. Sezon zimowego ogrzewania mieszkań w blokach i domach mieszkalnych to, co roku okres zwiększonej ilości pożarów. Najczęstszymi przyczynami powstania pożarów w okresie zimowym są nieostrożne obchodzenie się z ogniem otwartym, niewłaściwe i nieostrożne użytkowanie urządzeń grzewczych, pozostawienie bez dozoru włączonych urządzeń elektrycznych, nieprzystosowanych do pracy całodobowej oraz niefachowe przeróbki i brak konserwacji instalacji i urządzeń elektrycznych.
Przyczyną groźnego pożaru może być również nagromadzenie sadzy w kominie. W tym roku strażacy już blisko kilka razy gasili palące się sadze. Na szczęście te pożary nie wyrządziły większych szkód.

e-Grajewo.pl

środa, 26 stycznia 2022

Młodzi kadeci na szkoleniu w górach

Komentarze (2)

Czemu nigdzie nipsze ze mamy nowy nabytek w straży ??Ten co jest na zdjęciu jest nowy a wy piszecie o jakichs spręzarkach

blisko kilka razy;)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.