środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 11163 wyświetleń

Czy grozi nam powódź?

Tak dużej ilości opadów śniegu nie odnotowano od około 10 lat. Prognoza pogody przewiduje nagłe ocieplenie. Czy Grajewu zatem grozi powódź? O to zapytaliśmy ekspertów:

- Jest pewne zagrożenie powodzią, jednak w miarę możliwości ograniczamy zagrożenia. Przykładowo w ubiegłym roku została zabezpieczona ul. Piłsudskiego, chodzi o tzw. „burzówki” – informuje Bogdan Wojsławowicz, UM Grajewo.

- Powódź nam nie grozi, chyba że nastąpi bardzo szybkie ocieplenie. Co najwyżej grozić nam może podtopienie niektórych części miasta. Jesteśmy jednak na takie sytuacje przygotowani. Monitorujemy miasto, na placu PUK-u zmagazynowany jest piasek, który posłużyć może za broń w walce z wodą. ZWiK dba o stan studzienek kanalizacyjnych. Jeśli wiosenne temperatury spowodowałyby gwałtowne topnienie śniegu to ewentualne podtopienia mogą wystąpić przy ulicach: Bocznej, Sadowej, Piłsudskiego, Przemysłowej czy w okolicach stadionu. Jesteśmy na wszystko przygotowani – informuje wiceburmistrz Grajewa Waldemar Remfeld.


Magda Kosobudzka
e-grajewo.pl

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (6)

heh powodz w grajewie... Zaleje miasto gora do kostek woda sie podniesie :p

Jest to dobry moment, żeby chociaż minimalnie wykorzystać nierobów-naciągaczy, którzy pobierają zasiłki dla bezrobotnych. Każdemu łopatę do ręki i do roboty!

I jeszcze tych co pobierają dodatki mieszkaniowe a czasem do roboty iśc się nie chce bo po co przecież dadzą tu UM to Opieka Społeczna i się zyje!!!!

Nie wszyscy na własne życzenie są bezrobotnymi, może na ochotnika zgłosi się autor"DIODENES" i "BEBECH"weźmie łopatę i energię swoją zużyje właśnie przy niej, to następnym razem nie będzie ubliżał ludziom i tak pokrzywdzonym.
W większoszci osoby takie traktowane są jak ludzie z marginesu społecznego.
Wspołczuję im. A może i tu wykażą się Ci co do takiego stanu doprowadzają?

Do takiego stanu doprowadza właśnie klientela pomocy społecznej, wyborcy lewicy. Jednego Pan Bóg stworzył do łopaty, a drugiego do zarządzania i nie powinno się wbrew naturze postępować.

daj mi ku....prace.do DIOGENES.JAK JESTES TAKI MĄDRY

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.