niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 11782 wyświetleń

Czy będziemy produkować prąd?

W ślad za Gminą również Miasto Grajewo analizuje tematykę funkcjonowania na swoim terenie elektrowni wiatrowej. Obecnie trwają prace nad określeniem potencjalnego terenu do lokalizacji wiatraków. Najprawdopodobniej może to być południowo - zachodnia część miasta.

Miasto bierze pod uwagę istniejące uwarunkowania oraz projektowane zamierzenia, aby lokalizacja obiektów nie kolidowała z przeznaczoną pod rozwój miasta oraz budowę obwodnic Grajewa w ciągu dróg krajowych 61 i 65.

O taką lokalizację starają się dwie firmy (jedna z nich zamierza postawić kilkanaście wiatraków). Firmy te mają dostarczyć materiały, które określą wpływ inwestycji na środowisko - zarówno na florę jaki i na faunę.

Jak mówi naczelnik Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Inwestycji Urzędu Miasta Grajewo A. Borawska – Jeśli miałoby dojść do lokalizacji wiatraków, to trzeba będzie sporządzić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i zmienić ustalenia studium uwarunkowań.

W pierwszej kolejności na okres roku zostanie ustawiony maszt z urządzeniami do pomiaru siły wiatru. Po przeanalizowaniu wyników, inwestor zdecyduje czy postawienie elektrowni w danym miejscu jest opłacalne.

e-Grajewo.pl

niedziela, 26 czerwca 2022

Piknik w Radziłowie (26.06)

Komentarze (9)

Cudopomysł grajewskiej władzy.

Zniszczony krajobraz +w okolicy 500m marte życie przy wiatrakach.

ad i jak życie może być martwe?

szukajmy źródeł geotermalnych na odwiert badawczy można otrzymać ok 15mln zł z odpowiedniego funduszu.

W ostrołęce szwedzi przymierzają się do budowy elektrociepłowni (drugiej) na biomasę

wiatraki to super pomysł w innych krajach jest ich pełno i prąd osztuje przez to grosze nie to co u nas

do "i" - martwą to chyba masz pewna część ciała .... - najpierw zobacz jak to wygląda a potem pisz

wiatraki w gminie tak owszem, ale w mieście !!!!! czytałem artykuł o farmach wiatracznych , usytuowanie wiatraka to zachowanie min odległości od ZABUDOWY, LASU ITP.LINI ENERGET.

a ja chcę Pól Golfowych!! Jak zwykle gadu gadu a i tak nic nie będzie jak i nie ma.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.