sobota, 25 czerwca 2022

Kultura i rozrywka

Czwarte spotkanie przyjaciół

Rivne (Ukraina) – Niećkowo (Polska)

Zespół Szkół w Niećkowie od czterech lat prowadzi ciekawą formę wymiany międzynarodowej. Każdego roku do tej właśnie szkoły  na Podlasiu przyjeżdża młodzież i nauczyciele z Zespołu Szkół Nr 26 w Rivnem (Ukraina), a w ramach rewizyty uczniowie i pedagodzy ZS w Niećkowie goszczą u swoich przyjaciół na Ukrainie.

Tegoroczne spotkanie odbyło się w dniach 12 - 19 października 2008r.

W pierwszym dniu swojej wizyty goście ze wschodu zaszczycili nas swoją obecnością podczas uroczystości z okazji Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej.  Młodzież z Rivnego na czas pobytu stała się mieszkańcami internatu ZS w Niećkowie i miała przy tym okazję brać udział w różnych formach zajęć lekcyjnych - głównie zajęciach praktycznych, zawodach, konkursach, grach i zabawach. W ramach integracji uczniowie byli również na pielgrzymce w Częstochowie z tutejszymi maturzystami, zwiedzili Kraków, Łagiewniki oraz Oświęcim. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się też wyjazdy do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie oraz na kompleks basenowy do Mikołajek.  W programie znalazło się zwiedzanie Sejmu RP, spacerowanie po Łazienkach Królewskich oraz starówce warszawskiej. Nie obyło się bez spotkania ze Starostą Powiatu Grajewskiego -  p. Jarosławem Augustowskim, który  pytał młodzież  m.in. o wrażenia z pobytu w Polsce.

Ten tydzień był dla nas wszystkich wyjątkowy i z niecierpliwością będziemy czekać na wyjazd do szkoły w Rivnem - zadeklarował wicedyrektor ZS w Niećkowie Dariusz Koniecko

Galeria zdjęć
piątek, 24 czerwca 2022

Wieści z Wojewodzina

czwartek, 23 czerwca 2022

Wakacje z Biebrzańskim Parkiem Narodowym

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.