sobota, 28 maja 2022

Wiadomości

  • 19 komentarzy
  • 15467 wyświetleń

Czerwiec zabawowy

Ostatnia odsłona dobrej zabawy
Ostatni weekend czerwca to ostatnia odsłona Dni Grajewa. Kasia Kowalska, gwiazda krajowej estrady przyciągnęła tłumy grajewian. Jej występ poprzedził burzliwie oklaskiwany zespół Kozanostra, w którym na bębnach gra sam burmistrz Grajewa. Dobrą zabawę zakończyły fajerwerki.

Czerwiec zabawowy
Wcześniej od pierwszych dni miesiąca mieszkańcy przeżyli najazd hitlerowców, przed którymi bronili ich żołnierze garnizonu 9. Pułku Strzelców Konnych. Bawili się na koncertach: orkiestr dętych, jubileuszowym 15-lecia działalności Zespołu Rewiowego "Tamburmajorki", uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. J .S. Bacha w Grajewie. Na XIII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Współczesnego im. Renaty Dudaryk - Randzio grajewianie mogli nacieszyć oko i przyswoić sobie różne układy taneczne. "Żyj zdrowo i aktywnie" - turniej siłowy o puchar burmistrza - wyłonił miejscowych siłaczy. W sobotę Wikingowie z białostockiej drużyny "Winland” pokazali średniowieczne zwyczaje, ubiory, broń i styl walki ówczesnych skandynawów. W ostatnią sobotę można było posłuchać dobrego rocka, bluesa i im pochodnych stylów muzyki w wykonaniu zespołów  z krajowej estrady.
Ludzie chcą się bawić – zapewnia Adam Kiełczewski, burmistrz Grajewa. – Mieszkańcy tego potrzebują. Musimy zintegrować nasze społeczeństwo. Mieć takie miejsca, gdzie wyjdziemy na spacer z dziećmi, maluchy zabawią się, a rodzice bez specjalnych przygotowań domowych spotkają się z sąsiadami, znajomymi i porozmawiają. Im więcej takich wydarzeń, to, moim zdaniem, szybciej odmieni się stereotyp grajewiaka, który siedzi w domu i gnuśnieje. Robię to dla ludzi, żeby wyciągnąć ich z domów i w dodatku nie dać się nudzić.

Świetlana przyszłość promocji
W przyszłości burmistrz miejsce imprez zbiorowych planuje umieścić w Central Parku.
- Musimy jednak postarać się o pieniądze z Unii, wyposażyć park w muszlę koncertową i inną potrzebną infrastrukturę – planuje Adam Kiełczewski. – Tu przy "Hadesie” cały czas odbywają się te imprezy, ale jest tu zbyt mało miejsca. Centralpark to nasza perła w centrum miasta o powierzchni cztery i pół hektara. Liczę na to, że będziemy tam robić imprezy ogólnopolskie, na które tu za mało miejsca. Chcę tu przyciągnąć nie tylko Podlasie, Warmię i Mazury. Chcę promować miasto i cała Polska musi tu przyjeżdżać i dobrze się bawić. Inni muszą wiedzieć, że Grajewo to miasto ludzi wesołych, którzy potrafią się weselić.
Grajewianie spotkani na terenie klubu "Hades" zapewniali, ze potrafią bawić się i cieszą się, że coraz więcej dzieje się w mieście.


Sonda
1.    Żony wikingów to Ela Bakun (brunetka) i Milena Wędołowicz (blondynka, słowiańska branka wikingów).
2.    Agnieszka Dudek – Coraz więcej imprez w Grajewie. Jest przynajmniej gdzie wyjść z mężem i dziećmi.
3.    Ireneusz Dudek – Zdecydowanie lepiej jest, kiedy mamy tyle imprez. Nie musimy jeździć do innych miast. Widać nowy burmistrz się stara.
4.    Pani Janina z koleżanką, której imię i nazwisko zagłuszyła na dyktafonie muzyka – Nie jestem z Grajewa, jestem tu gościnnie, ale uważam, że takie imprezy integrują ludzi.
5.    Ania Popowska w synkiem Kubą – Im więcej imprez tym lepiej. Chodziłam teraz na każdą. Nam, a szczególnie Kubie najbardziej podobały się konkursy.
6.    Jola Pyczot – W tym roku jestem pierwszy raz na takiej imprezie. Zajęta byłam przeprowadzką, ale popieram dobrą zabawę, chyba jak każdy.


Zapraszamy na burzę mózgów i pomysłów w komentarzach, co można zrobić, aby promować coraz lepiej miasto?

Janek Kalbarczyk 
 

Komentarze (19)

Panie Burmistrzu liczymyy w tym roku na miejskiego sylwestra.

Panie Burmistrzu prosimy o Kamila Bednarka i Jastina Biebera

ta impreza to jeden wielki nie wy pal

Nauczyć trzeba operatorów dzwięków,że wielki huk i łomot szczególnie basów aż zęby drżą i serce staje jest nie na miejscu. Przyjemniej byłoby posłuchać nawet rocka ale nieco mniej intensywnego zagłuszania instrumentami wolkalisty. Wokal ledwie słyszalny, natomiast instrumenty perkusyjne, gitara basowa zagłuszają, są zbyt natarczywe dla ucha i całego oraganizmu. Coż to za przyjemność być na takim koncercie, gdzie brakuje harmonii. To wokalista ma być słyszalny i wtedy można ocenić jego kunszt i talent, a nie jak jest na wszystkich imptrezach przy Hadesie jedynie łomot bez opamiętania. Po ca takie chece panowie akustycy. Stańcie sobie w odległości ok 20 -30 m od sceny i dopiero usłyszycie to co nastawicie, że jest to nie dla ucha. Muzyka ma koić serca, leczyć duszę a nie wprowadzać nastrój agresji.

zorganizować zlot studentów pochodzących z miasta i gminy Grajewo. Na pewno jest tu wiele młodych osób, którzy wyemigrowali do innych miast, celem podjęcia nauki. Może zorganizować imprezę integracyjną- przekonamy się, że w Grajewie jest wielu wykształconych , aktywnych ludzi. Do tego stworzona zostanie możliwość, aby Ci ludzi mogli spotkać się ne terenie miasta, bo póki co-skazani są na uczestniczenie w imprezach w innych miastach. Z prostej przyczyny- w Grajewie żadnej takiej nie było..

do kkkk : nie znasz się...

oo :) dziewczyny, pozdro :* zdj 16.

Panie Burmistrzu dlaczego w tym roku na Dni Grajewa zabrakło Kapel Podwórkowych myślę że zapomniał Pan o mieszkańcach miasta w średnim wieku którzy z przyjemnością słuchają takiej muzyki,mam nadzieje że za rok usłyszymy muzykę kapel podwórkowych pozdrawiam

bylo fajnie naprawde super polubilam Kasie w ogóle jest inna scenie zrobiła wielki show!!! fajne ma piosenki ładnie tańczy naprawde podobalo mi sie bylam do konca bylo sto razy lepiej niz Kombi ktory ma 3 pioseki fajne a reszty nie dalo sie sluchac fajnie fajnie

ja chcialabym zeby u nas w Grajewie wystapila Patrycja Markowska !! jest super jak beda pieniazki oczywiście:) i tak bylo bardzo fajnie dziekujemy dla Pana Adama!!!

Bawmy się - jak w Grecji - do rana, a może będziemy mieli Grecję. Panie burmistrzu - pracy chcemy też !!!!

Czy m ozna zobaczyć i usłyszeć w Grajewie Golców???. Ostatnio byłi 10 dni temu w łomży

Oooo Golec uOrkiestra to było by coś:) Bardzo prosimy o Golców

Do Ewa nie wiem czy kiedykolwiek byłaś na koncercie rockowym. Rock to nie jazz i ma byc głosno moim zdaniem nagłośnienie było ok a że komuś było zagłośno może sobie siedzieć w domu albo niech jedzie gdzies do knajpy gdzie grają na gotarach akustycznych. Zawsze jestem na koncertach z radiem boałystok bo własnie nagłosnienie mają super i aż miło posłuchać

A czemu nie zrobić występu gwiazdy t.j K.K. W SOBOTĘ a W NIEDZIELĘ WYSTĘP KAPEL PODWÓRKOWYCH

na hadesie to lipa w porównaniu z tym co bylo w klubie Free Tempo i De LA Ghetto w sobotę!!! tam dopiero chlopaki dali koncert....!!! rewelka ...... (mam nadzieje,że admin. nie uzna tego za reklamę , bo nie o to mi chodzi w tym momencie.. i wstawi ten komentarz.. dziękuję..)

Ja nie lubię Kasi Kowalskiej i nie byłam na koncercie .

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.