piątek, 28 stycznia 2022

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 10992 wyświetleń

Czas się zaszczepić

Jeszcze w zeszłym tygodniu chodziliśmy w letnich ubraniach, a tu nagle, wyjątkowo wcześnie zawitała do nas jesienna aura. Temperatura za oknem spadła, jest nam zimno, niektórych męczy katar, ból głowy i kaszel. W przychodniach tłumy – “Dzisiaj tylko do godz. 12.00 było u nas już 64 pacjentów” - powiedziała nam pielęgniarka z przychodni “Feniks” Gabriela Chorosz.

W aptekach również kolejki po środki zapobiegawcze przeziębieniom.

A jaka jest najlepsza profilaktyka?

- Cytryna, miód, witamina C, nie należy sobie folgować, trzeba ciepło się ubierać i zakładać kurtki. Teraz jest dogodny czas na szczepienia przeciw grypie, zalecane są dzieciom i młodzieży szkolnej, osobom starszym i przewlekle chorym oraz narażonym na kontakty z dużą liczbą ludzi” – dodaje G. Chorosz.( foto 1)

Nieliczne apteki dysponują już szczepionkami, w większości jednak specyfik ten dostępny jest na razie na zamówienie - koszt od 26 zł. W przychodni za szczepienie przeciw grypie wraz z badaniem zapłacimy 35 zł. Najmniejsze dzieci (do 3 lat) szczepione są 2x po pół dawki w miesięcznym odstępie, natomiast dzieci szkolne i dorośli raz. Zaszczepiona może być tylko osoba zdrowa. Co roku potrzebna jest nowa szczepionka, ponieważ odporność starych w stosunku do nieaktywnych wirusów grypy szybko się zmniejsza, a jednocześnie wciąż powstają kolejne szczepy bakterii.

Mieszkania na osiedlach Południe i Centrum w Grajewie już mają ciepłe grzejniki - i to jest dobra wiadomość.

e-Grajewo.pl

 

czwartek, 27 stycznia 2022

50 osób zakażonych w Grajewie

Komentarze (4)

U takiej pięknej i sympatycznej pani Gabrysi pewnie że warto się zaszczepić.To jest kobieta anioł.Naprawde wykonuje swój zawód z poświęcenia.Zresztą tak jak i pani Dorotka P. naprawdę fajne pielęgniarki.

Pani Gabrysia jest pielegniarka z powolania --zawsze mila , sympatyczna.Serdecznie pozdrawiam!

Pani Gabrysia to najsympatyczniejsza I najmilsza pielęgniarka w przychodni ,Serdeczne pozdrowienia z Chicago.!

TAk zgadzam sie w 100 % z wczesniejszymi kometnarzami...jak sie szczepic to tylko u P.Gabrysi:)
Serdecznie pozdrawiam:) pacjetka Iza:)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.