Kultura i rozrywka

  • 7 komentarzy
  • 10925 wyświetleń

Czas na odpoczynek, czy pracę?

Czas na odpoczynek, czy pracę?

    Nadeszły czasy, kiedy zwraca się uwagę na każdą złotówkę albo i każdy grosz. Nawet młodzież, na którą swoją drogą się tylko narzeka, rozumie problemy finansowe rodziców i często chce pomóc. Wakacje są dobrym czasem, by dorobić. Młodzież chce jak najszybciej się usamodzielnić, nie zważać na pieniądze rodziców i na ich pozwolenie, które najczęściej zależy właśnie od środków pieniężnych.
    Wakacje rozpoczęły się 2 dni temu, bystrzejsi już miesiąc temu rozpoczęli poszukiwanie pracy, inni mają jeszcze szansę, choć to ostatnie chwile.
    Gdzie można rozpocząć poszukiwanie? Wśród jakich pracodawców? To chyba najtrudniejsze pytanie. Rodzice mają problemy finansowe, ale   i przedsiębiorstwa nie narzekają na nadmiar przychodów. Każdy pracownik, nawet wakacyjny to dodatkowy koszt.
    Na pewno łatwiej znaleźć pracę jest mężczyznom. Lato jest czasem remontów, budowy. Dużo firm budowlanych zatrudnia młodych chłopaków do pomocy właśnie w tym czasie.
    Szczerze mówiąc,  budowa jest jednym, jak nie jedynym miejscem, gdzie można zdobyć pracę. W innych firmach nie zatrudnia się młodzieży. No chyba że ktoś ma odpowiednie znajomości…
    No tak,  jest jeszcze zbieranie owoców,  które można później sprzedawać. 
    Być może jestem niedoinformowana…
     Mogą państwo polecić jakieś miejsca, gdzie młodzież może się zgłosić, w celu zdobycia doświadczenia i dorobienia na własne potrzeby?
     

wtorek, 19 października 2021

Echa wydarzeń w SP 4

wtorek, 19 października 2021

"Kubusiowi Przyjaciele Natury" w SP 2

Komentarze (7)

gdzie mozna tak dorobic

No jak to gdzie sie zglaszac po prace?DO RZADU przeciesz oni twierdza ze bezrobocie maleje :)

Odpowiadając na pytanie z przykrością muszę stwierdzić, iż w większości przypadków wakacje są czasem na odpoczynek i pożerającą nudę, kiedy to do głowy przychodzą głupie pomysły. No niestety - pracy tutaj NIE MA. Młodzież szuka i szuka, a nic poza machaniem łopatą lub wtykania ludziom ulotek się nie znajdzie. Takie są realia na tej ziemi.

to trzeba z grajewa wyjechac a nie siedziec w tej dziurze. ja w tym roku wyjechalem, praca znalazla sie od reki w duzym miescie. zarobki? od tysiaca do czterech zalezy jaki miesiac. jednak standardowo polakom zle, nie ma pracy, nie chce sie wyjezdzac, nic sie niechce , prawda : )?

gdzie można sie zgłosić mam 17 lat jestem dziewczyną chciała bym zarobić troszke : )

a zakłady produkcyjne typu Mlekpol, Jarex? orientował się ktoś czy przyjmują?

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.