czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 8705 wyświetleń

Czas na Ekologiczną

Inwestycje z reguły oznaczają pewne utrudnienia. Wkrótce przekonają się o tym kierowcy korzystający z ul. Ekologicznej w Grajewie. Miasto wyłoniło wykonawcę na budowę infrastruktury technicznej na odcinku tej drogi.

Przedsiębiorstwo z Nowej Wsi Ełckiej maksymalnie w ciągu 75 dni będzie musiało zrealizować powierzone zadanie. W ramach robót zostaną wykonane: kanalizacja deszczowa, sieć wodociągowa z likwidacją istniejącego rowu otwartego, linia oświetleniowa składająca się z czterech słupów stalowych i jednego żelbetowego oraz kanalizacja sanitarna. Koszt realizacji inwestycji to blisko 370 tys. złotych.

Od wyboru najkorzystniejszej oferty upłynął już miesiąc, wykonawcy została przekazana droga, prace niebawem się rozpoczną, przedtem jednak odpowiednie procedury. Budując infrastrukturę techniczną w ul. Ekologicznej należy włączyć się z kanalizacją deszczową w pas drogi krajowej. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wymaga opracowanego projektu organizacji ruchu na czas prac. Taki koncept musi być zaopiniowany przez jednostki samorządowe (w zależności od zarządcy drogi), Komendę Wojewódzką Policji oraz GDDKiA. 

Wykonawca może wdrażać czasową organizację ruchu tylko na podstawie ważnego, zatwierdzonego projektu. Zaniedbania lub uchybienia mogące spowodować zagrożenie w ruchu drogowym mogą skutkować wstrzymaniem robót budowlanych do czasu wprowadzenia poprawnej organizacji. 

Rozkopane jezdnie, utrudnienia w ruchu to krajobraz wielu miejscowości. Brakiem cierpliwości (co zrozumiałe) wykazują się  Ci, których sytuacja najbardziej dotyczy, np. mieszkający w okolicy, którzy nie mogą sprawnie dojechać do pracy czy innych miejsc użyteczności. Miejmy nadzieję, że po spełnieniu wymaganych przesłanek prace ruszą pełną parą, nie będą zbyt uciążliwe i zakończą się w przewidywanym terminie. Potem będzie już tylko lepiej :)


e-Grajewo.pl

 

Komentarze (9)

Niebywałe po 50 latach ulicę Ekologiczną w grajewie zrobią....szok..niebywałe..niepojęte..wielka niewiadoma..małe przypomnienie dla wszystkich ...ulica to jezdnia i chodnik..tak dziwne to ale prawdziwe...CHODNIK..TO NIBY OCZYWISTE CHOCIAZ W GRAJEWIE NIE DO KOŃCA...

A kiedy Rtm. Konopki i inne ulice zapowiadane wiosną?????????????

Mówicie tylko o odcinku tej drogi..nie o całej ulicy. Rzeczywiście od wielu lat "bardzo cieszymy sie " jako kierowcy z tej nawierzchni...Dla nas niestety, ale nadal będzie to fatalny dojazd do pracy=nic nie nie zmieni na lepsze

adolf za dużo było naobiecywane wiosną. Oświetlenie w grajewie też mieli robić i cisza.

na naprawy drog pieniadze sa ale co z obiecanym Dworcem PKP? obiecanki byly a tu dalej nic nie dzialacie w tej stronie.

Czyli miało być super i jest super!!!
Jest super, jest super' więc o co ci chodzi.... ???
Mamy super Radę i super Burmistrza, wszyscy oni to prawdziwi fachowcy...
Więc o co ci chodzi, jest Super, jest Super!!!

Ludzie, rtm. Konopki piaskiem posypali!!! :) nie będziem się ślizgać!!!! :)

kaska, w Grajewie nie ma czegos takiego jak "dworzec PKP" i nie bedzie raczej, PKP ani zadna inna spolka kolejowa nie sa zainteresowane utrzymywaniem stanowiska kasowego ani dworca. W Grajewie wsiada tak malo pasazerow, ze nikomu sie to nie oplaca a co tu mowic o dworcu? Jezeli nasze wladze chca przejmowac utrzymanie budynku i funkcjonowania dworca to to jest kwestia dyskusyjna.

Prace ruszyły na ulicy Ekologicznej ale nie zgodne z oficjalnymi założeniami a mianowicie; bużówka miała być od skżyżowania ulicy Elektrycznej do Kopernika taką informację zamieścił portal Życie Grajewa i zgodnie ze sztuką budowlaną prace powinno się rozpocząć od najniżej położonego miejsca, czyli od ulicy Kopernika a rozpoczęto od przejazdu między garażami, czyli jest zamiar skierowanie bużówki do rowu od oczyszczalni miejskiej, w tej sprawie zostanie powiadomiona prokuratura w Grajewie to jest sprzeczne ze wszystkiemy założeniamy, brak decyzji wodnoprawnej do odprowadzenia bużówki do rzeki Ełk jak również braku ochrony wód powierzchniowych, sprawa toczy się ekspresowo przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska od sierpnia 2015r. brak efektu , zostanie powiadomiony Minister Ziobro.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.