Wiadomości

Czad i Ogień. Obudź Czujność!

7 lutego 2017 r. w ramach kampanii społecznej „Czad i ogień. Obudź czujność” zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie kpt. Arkadiusz Lichota spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Rudzie gm. Grajewo. W spotkaniu uczestniczyli również dyrektor placówki Henryk Chrzanowski i nauczyciel informatyki Cezary Wądołkowski.

W pogadance z uczniami funkcjonariusz  przekazał przydatne informacje na temat zasad zgłaszania zdarzenia, postępowania w przypadku powstania pożaru lub innego miejscowego zagrożenia oraz sposobów zapobiegania zatruciom tlenkiem węgla.

Odpowiadając na zadawane pytania, uczniowie wykazali się ogólną wiedzą na temat korzystania z numerów alarmowych 998 i 112, wzywania pomocy w obliczu zagrożenia życia i zdrowia ludzi oraz prawidłowego zachowania w przypadku powstania pożaru.

Na zakończenie spotkania, w którym wzięło udział 69 uczniów i 2 opiekunów omówiono zasady bezpiecznego korzystania z lodowisk i zaprezentowano spot filmowy gimnazjalistek z Radziłowa „To nie musi się zdarzyć”, który zajął III miejsce w ogłoszonym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji konkursie na najlepszy spot filmowy dotyczący bezpieczeństwa przeciwpożarowego i zagrożenia tlenkiem węgla w ramach kampanii „Czad i ogień. Obudź czujność”.


Zastępca Komendanta Powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie
kpt. Arkadiusz Lichota


Zdjęcia: kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie, Cezary Wądołkowski, Szkoła Podstawowa w Rudzie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.