sobota, 13 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 1772 wyświetleń

Cykl szkoleń z udzielania pierwszej pomocy

Dzisiaj zakończył się cykl szkoleń skierowany do pracowników Starostwa Powiatowego w Grajewie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenia przeprowadzili żołnierze batalionu zmotoryzowanego w Wojewodzinie sformowanego w ramach 1. Dywizji Piechoty Legionów: st. sierż. Paweł Drobot i szer. Sebastian Ankudowicz. 

 

Przeszkolonych zostało 70 pracowników Starostwa. W czasie szkolenia poznali oni krok po kroku, jak należy pomóc, aby nie zaszkodzić poszkodowanemu. Szkolenie objęło m.in.: rozpoznanie sytuacji zagrożenia, przeprowadzenie masażu serca u dorosłego, dziecka i niemowlęcia, ułożenie poszkodowanego w bezpiecznej pozycji, pomoc w przypadku zadławienia, czy umiejętność posługiwania się automatycznym defibrylatorem. 

 

Pracownicy ocenili szkolenie bardzo pozytywnie, a zapytani o opinię odpowiedzieli: 

„Szkolenie było czytelne i przejrzyste, a informacje przekazane w sposób zrozumiały” – pani Ania, 
„Fachowe szkolenie, trener doświadczony z olbrzymią wiedzą zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Szkolenie przeprowadzone w etapach, w których każde zagadnienie zostało bardzo szczegółowo omówione i zademonstrowane” – pan Marek,
„Bardzo dobre szkolenie, informacje podane w sposób łatwy do zapamiętania. Dowiedziałam się co robić w różnych sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu” – pani Agnieszka.
Po zakończeniu ostatniego ze szkoleń, w gabinecie Starosty Grajewskiego Waldemara Remfelda odbyło się spotkanie dowódcą batalionu zmotoryzowanego w Wojewodzinie mjr. Cezarym Kasprzakiem i starszym podoficerem dowództwa st. chor. Andrzejem Malickim oraz z prowadzącymi szkolenie, na którym Starosta podziękował za profesjonalne i rzetelnie przeprowadzone zajęcia oraz za współpracę między Powiatem a jednostką wojskową.

 

W spotkaniu uczestniczyła także Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich Ewa Godlewska.

Warto się przy tej okazji pochwalić się faktem, iż od dzisiaj w budynku Starostwa Powiatowego w Grajewie znajduje się punkt pierwszej pomocy z defibrylatorem serca AED oraz instrukcją udzielania pierwszej pomocy.

 

 

Komentarze (3)

Takie szkolenia to chyba ratownicy medyczni powinni prowadzić a nie wojskowi?

Te szkolenia poprowadzili wojskowi ratownicy medyczni. Pozdrawiam

W wojsku są ratownicy medyczni, posiadający wykształcenie i ogromne doświadczenie. Pozdrawiam

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.