Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 11617 wyświetleń

Cyfrowy sygnał na Podlasiu

Miesiące czerwiec i lipiec 2013 r. są okresem szczególnie ważnym dla mieszkańców województwa podlaskiego. To właśnie wtedy będziemy mogli cieszyć się nową jakością oglądanej telewizji- wówczas w ramach przejścia z analogowego sygnału na sygnał cyfrowy zostaną wyłączone stare nadajniki. Aby móc cieszyć się nowym sygnałem telewizji wystarczy  posiadać dekoder dvb-t bądź sprawdzić czy nasz telewizor jest przystosowany do telewizji cyfrowej.


17 czerwca br. mieszkańcom znacznej części województwa podlaskiego (Białostocczyzna, Suwalszczyzna oraz niewielka część dawnego województwa łomżyńskiego) sygnał analogowy zostanie definitywnie wyłączony. W pozostałej części województwa podlaskiego tj. reszta byłego województwa łomżyńskiego (w tym powiat grajewski), przejście na telewizję cyfrową nastąpi w dniu 23 lipca br.
Wyłączanie sygnału analogowego oznacza konieczność posiadania dekodera telewizji cyfrowej DVB-T bądź telewizora (prośba o sprawdzenie czy Wasz telewizor jest przystosowany do odbioru nowoczesnej telewizji).


W odpowiedzi na nasilające się sygnały dotyczące przypadków oszustw, Telewizja Polska Oddział Białystok oraz Krzysztof Karwowski, grajewski Latarnik Polski Cyfrowej wspólnie
zorganizowali akcję w ramach której jest możliwe m.in. uzyskanie odpowiedzi na pytania dotyczące telewizji cyfrowej oraz podłączenie dekodera cyfrowego do telewizora wraz z
ustawianiem poszczególnych kanałów.

Akcja jest bezpłatna.


Osoba do kontaktu: Krzysztof Karwowski, nr tel. 606495029,

Komentarze (8)

no co to da te wylaczenie co wiecej programow bedzie czy co co to za roznica ?? jak ludzie i tak biora n lub cyfrowy polsat

A jeżeli korzysta się z kablówki, czy właściciel kablówki również dostosuje się do ogólnopolskich zarządzeń czy będzie nadal udostępniał cyfrowe programy w droższym pakiecie programowym ?

Dobrze ze tv trwam nie ma na cyfrowej. Jak by rzadzil PIS to by dal tylko Trwam w HD i radio maryja w DOlBY SORROUND hehehe

na n czy cyfrowym nie ma nawet niektorych kanalow co dostajesz za darmo na muxach. placenie dodatkowo za satelite to czysta glupota przy tej ilosci kanalow jaka jest oferowana w cyfrowej jakosci.

Posiadając naziemna telewizje cyfrową otrzyma Pan pakiet 16 kanałów w lepszej jakości obrazu i dźwięku. Te 16 kanałów jest bezpłatnych. Proszę także pamiętać, iż jest pewna grupa mieszkańców korzystających z usług regionalnych/lokalnych telewizji kablowych.

@Ewa: tu akurat sprawa wygląda jednoznaczno. Większość operatorów tzw. kablówek od dłuższego czasu odbiera kanały cyfrowe, które następnie oferuje swoim klientom w wersji analogowej. Radziłbym jednak podejść do biura swego operatora kablówki i się zapytać jak dana sprawa wygląda u Niego w jego ofercie.

Szczuczyniak cz ty wiesz co poiszesz myślę że nie w tej chwili jest 19 kanałów a będzie jeszcze więcej ,głupota jest taka że założyłeś satelitę,teraz musisz do końca umowy płacić abonament,ja miałem analog i oglądałem 5 kanałów ,teraz mam 19 z dekodera a będzie ok 30 kanałów ,przelicz sobie dekoder 100zł antena 109zł razem masz już 209zł, a abonament za satelitę min 40ZŁ X12=480 jaka jest różnica 209 masz do końca życia a satelita nie

wy tam w szczuczynie to ogladacie tylko TVR wiec czego tak sie spinacie

TV TRWAM z satelity jest też w wersji cyfrowej. 29 maja 2012 roku był ostatnim dniem transmisji analogowych na pozycji orbitalnej ASTRA 19,2°E. Dzień później zakończono emisję planszy Klardigital, która zawierała informacje o przejściu niemieckich stacji telewizyjnych na nadawanie cyfrowe. Tym samym, na analogowych odbiornikach satelitarnych nic już nie odbierzemy, nawet testów.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.