Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 2807 wyświetleń

COVID-19. Raport zakażeń - 29.09-5.10.2022

Od 29 września do 5 października badania potwierdziły 20 072 zakażenia koronawirusem, w tym 3981 ponownych. Zmarło 151 osób z COVID-19 – poinformowało w środę (5.10) w cotygodniowym zestawieniu Ministerstwo Zdrowia.

 

Do polskich placówek, które są w tzw. sieci szpitali, ma trafić dodatkowo 500 milionów złotych. "Wsparcie będzie wypłacane przez 10 miesięcy" - mówi dyrektor Podlaskiego NFZ Maciej Olesiński. Dodaje, że dotyczy to tych szpitali, u których wzrost wartości kontraktów netto, po ostatnim dodatkowym zasileniu podwyżkowym, nie przekroczył 16 procent. Kwota, którą otrzyma szpital, będzie wyliczana indywidualnie.  

Już od wielu tygodni dyrektorzy placówek podkreślali, że nie mają pieniędzy na ustawowe podwyżki dla pracowników. Dodatkowo rosną też koszty związane z ogrzewaniem i prądem.  - informuje Radio Białystok

 

 

 

 

Komentarze (6)

A jednak korona wraca.

Już się zaczyna ta sama śpiewka przecież niedawno mówiono że Covid to nowa nazwa grypy jednak kłamano no cóż historia się powtarza jak co roku nie dość że ludzie nie mają opału to teraz trzeba zamknąć ich w domach a jak zmarzną to wina będzie covida.....

Często myślę o tym wszystkim, o Tym czasie covidowym, o którym tak ucichło a który zabrał mi to co miałam najcenniejsze w życiu, nigdy z tym się nie pogodzę. Całe to szaleństwo jest dla mnie nie Zrozumiałe czemu odeszło tyle osób, które znam a inni się wysmarkali i poszli. Nie mogę tego pojąć?! !!

Od kwietnia wiedziałam że w w listopadzie zacznie się PLANdemiczne szaleństwo. Jeszcze się nie znudziło, dużo jeszcze szczypawek w magazynach?

XS masz 100% radcę .A przy okazji ilu znów ludzi zarobi kasę lewą na tym Covidzie.Pomsta do nieba,

olowuj no przecież wiadomo że chodzi o kasę maski włóż maski zdejmij i tak dookoła nie chce się nawet tego komentować co oni z ludźmi robią w innych krajach jest normalnie nikt nie straszy a tu żyj człowieku cały czas w stresie inflacja drożyzna w sklepach brak opału a mafiozi siedzą i tylko myślą jak ludziom uprzykrzyć życie. Tylko wyjść na ulicę i wywieźć ten cały rząd na taczkach

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.