Kultura i rozrywka

  • 4 komentarzy
  • 11655 wyświetleń

Comenius (ZSM nr 1)

Comenius (ZSM nr 1)

Dobiega końca druga edycja programu Comenius "Lifelong Learning Programme" Opowieści Leśne w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Grajewie.

Sześc szkół partnerskich z Polski, Litwy, Niemiec, Finlandii, Włoch i Turcji odbyło ostatnie spotkanie projektowe we włoskim mieście Minturno w dniach 10.04- 16.04.2011. Spotkanie miało na celu podsumowanie 3-letniej współpracy, zakończonej nagraniem wspólnej sztuki teatralnej nawiązującej do roli lasu w ekosystemie i życiu człowieka oraz współczesnych zagrożeń.

   Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów gimnazjum: Karolina Gładkowska, Sylwia Czerwińska, Emilia Poniatowska, Mateusz Witosław i Damian Hodun oraz trzy nauczycielki języka angielskiego: Izabela Bołtruczuk, Anna Poślednik i Agnieszka Żbikowska.

Podczas spotkania uczestnicy poznawali włoską tradycję, odwiedzali miejsca kultury oraz zapoznali się z systemem edukacji. Mieli okazję do rozwijania kompetencji językowych i integracji europejskiej. Udział w projekcie wywarł ogromne wrażenie na młodzieży i opiekunach którzy już deklarują chęc uczestnictwa w podobnym przedsięwzięciu.

poniedziałek, 18 października 2021

Wielka Parada Branickich 2021

Komentarze (4)

PG2 jest o wiele lepsze ! ;))

jedynka jest najlepsza. Szkoda że comenius już sie kończy, wiem dobrze jaka to fajna sprawa brać w tym udział, bo sama byłam we włoszech więc było naprawde super

Oni zawsze robia coś fajnego. Super!

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.