Kultura i rozrywka

Comenius na Węgrzech

W dniach 07.10.2013 – 11.10.2013 odbyło się piąte spotkanie projektowe w ramach realizacji projektu Comenius „Let Us Save The Endangered Species” w miejscowości Debreczyn na Węgrzech. W spotkaniu brali udział partnerzy z Turcji, Polski, Portugalii, Cypru, Rumunii, Włoch i Węgier. Zespół Szkół Miejskich nr 1 z Grajewa reprezentowały uczennice PG1 z klasy 2A: Weronika Zawistowska, Natalia Walczak, Paulina Płoszkiewicz, Magdalena Karwowska, Klaudia Zackiewicz oraz nauczyciele języka angielskiego: Izabela Bołtruczuk i Jakub Czyż.


Celem wizyty było kontynuowanie wzajemnych stosunków i współpracy pomiędzy partnerami, poznanie systemu szkolnego, instytucji oświatowych, kultury węgierskiej, planowanie pracy na przyszłość, a także poznanie gatunków zagrożonych i chronionych na Węgrzech.


Podczas wizyty uczestnicy zwiedzili Park Narodowy Hortobagy oraz brali udział w warsztatach w tym parku, zwiedzili zoo w Nyiregyhaza, Muzeum Deri w Debreczynie, zobaczyli na żywo gatunki zagrożone zarówno na Węgrzech jak i w Europie, poznali tradycyjne węgierskie tańce ludowe oraz muzykę. Ponadto uczestnicy brali udział w grze ulicznej, podczas której zwiedzili Debreczyn, a także mogli wykąpać się w aquaparku.


Przy okazji chcemy serdecznie podziękować panom Grzegorzowi Cebelińskiemu, Januszowi Łaguna, Grzegorzowi Lewszykowi oraz Adamowi Zackiewiczowi, którzy wspierają nasze działania edukacyjne.
Następne spotkanie projektowe odbędzie się w lutym 2014 w Rumunii. informuje Szkolny Koordynator Programu Comenius Jakub Czyż

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.