Kultura i rozrywka

Comenius na Węgrzech

W dniach 07.10.2013 – 11.10.2013 odbyło się piąte spotkanie projektowe w ramach realizacji projektu Comenius „Let Us Save The Endangered Species” w miejscowości Debreczyn na Węgrzech. W spotkaniu brali udział partnerzy z Turcji, Polski, Portugalii, Cypru, Rumunii, Włoch i Węgier. Zespół Szkół Miejskich nr 1 z Grajewa reprezentowały uczennice PG1 z klasy 2A: Weronika Zawistowska, Natalia Walczak, Paulina Płoszkiewicz, Magdalena Karwowska, Klaudia Zackiewicz oraz nauczyciele języka angielskiego: Izabela Bołtruczuk i Jakub Czyż.


Celem wizyty było kontynuowanie wzajemnych stosunków i współpracy pomiędzy partnerami, poznanie systemu szkolnego, instytucji oświatowych, kultury węgierskiej, planowanie pracy na przyszłość, a także poznanie gatunków zagrożonych i chronionych na Węgrzech.


Podczas wizyty uczestnicy zwiedzili Park Narodowy Hortobagy oraz brali udział w warsztatach w tym parku, zwiedzili zoo w Nyiregyhaza, Muzeum Deri w Debreczynie, zobaczyli na żywo gatunki zagrożone zarówno na Węgrzech jak i w Europie, poznali tradycyjne węgierskie tańce ludowe oraz muzykę. Ponadto uczestnicy brali udział w grze ulicznej, podczas której zwiedzili Debreczyn, a także mogli wykąpać się w aquaparku.


Przy okazji chcemy serdecznie podziękować panom Grzegorzowi Cebelińskiemu, Januszowi Łaguna, Grzegorzowi Lewszykowi oraz Adamowi Zackiewiczowi, którzy wspierają nasze działania edukacyjne.
Następne spotkanie projektowe odbędzie się w lutym 2014 w Rumunii. informuje Szkolny Koordynator Programu Comenius Jakub Czyż

środa, 24 kwietnia 2024

Rajd Pojazdów Zabytkowych

środa, 24 kwietnia 2024

Pierwsza edycja Hip Hop Generation

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.