Warto przeczytać

Co warto jeść, aby złagodzić stan zapalny

Stan zapalny może być zarówno dobry, jak i zły. Z jednej strony, pomaga organizmowi bronić się przed infekcjami i urazami. Z drugiej strony, przewlekły stan zapalny może prowadzić do chorób.


Stres, niski poziom aktywności i pokarmy wywołujące stan zapalny mogą jeszcze bardziej zwiększyć to ryzyko. Badania sugerują jednak, że niektóre produkty spożywcze mogą pomóc w zmniejszeniu przewlekłego stanu zapalnego


Jak zlikwidować stany zapalne w organizmie

Owoce jagodowe zawierają przeciwutleniacze zwane antocyjanami. Związki te mają działanie przeciwzapalne, które może zmniejszyć ryzyko zachorowania. W badaniu dorośli z nadwagą, którzy jedli truskawki, mieli niższy poziom pewnych markerów zapalnych związanych z chorobami serca niż ci, którzy nie jedli truskawek. Więcej suplementów diety znajdziesz na portalu ogloszenia24m.pl

Tłuste ryby są doskonałym źródłem białka i długołańcuchowych kwasów tłuszczowych omega-3: kwasu EPA i kwasu DHA. Mimo że wszystkie rodzaje ryb zawierają pewne ilości kwasów tłuszczowych omega-3, te tłuste ryby należą do ich najlepszych źródeł: łosoś, sardynki, śledź, makrela i sardele. EPA i DHA pomagają zmniejszyć stan zapalny, który w przeciwnym razie może prowadzić do zespołu metabolicznego, chorób serca, cukrzycy i chorób nerek. Twój organizm metabolizuje te kwasy tłuszczowe do związków zwanych resolwinami i protektynami, które mają działanie przeciwzapalne.


Jak skutecznie zlikwidować stany zapalne w organizmie

Prawdopodobnie słyszałeś, że zielona herbata jest jednym z najzdrowszych napojów, które można pić. Badania wykazały, że jej picie wiąże się ze zmniejszonym ryzykiem chorób serca, raka, choroby Alzheimera, otyłości i innych schorzeń. Wiele z tych korzyści wynika z jej właściwości przeciwutleniających i przeciwzapalnych, zwłaszcza substancji zwanej galusanem epigallokatechiny-3, która hamuje stan zapalny poprzez zmniejszenie produkcji cytokin prozapalnych i uszkodzeń kwasów tłuszczowych w komórkach. Warto także stosować suplementy diety  https://www.ogloszenia24m.pl/ogloszenie-meridia-sprzedam-bez-recepty-tanio-kupie-sklep-internetowy-gdzie-kupic-1186/ , które korzystnie wpływaj ą na stany zapalne a jednocześnie pomagają zredukować wagę. 


Redukcja wagi stany zapalne

Winogrona zawierają antocyjany, które zmniejszają stan zapalny. Ponadto mogą one zmniejszać ryzyko wystąpienia wielu chorób, w tym chorób serca, cukrzycy, otyłości, choroby Alzheimera i chorób oczu. Winogrona są również jednym z najlepszych źródeł resweratrolu, kolejnego związku o działaniu przeciwutleniającym, który ma wiele korzyści dla zdrowia. Badania wykazują, że resweratrol może chronić serce przed stanami zapalnymi. W jednym z badań z udziałem 60 osób z niewydolnością serca, u tych, którzy spożywali dwie 50-mg kapsułki resweratrolu dziennie przez 3 miesiące, odnotowano spadek markerów genowych stanu zapalnego.

Ciemna czekolada jest pyszna, bogata i sycąca. Jest również bogata w przeciwutleniacze, które pomagają zmniejszyć stan zapalny. Mogą one zmniejszać ryzyko chorób i prowadzić do zdrowszego starzenia się. Flawanole są odpowiedzialne za działanie przeciwzapalne czekolady i pomagają utrzymać w zdrowiu komórki śródbłonka, które wyściełają tętnice. W jednym z badań wykazano, że u osób spożywających dwa razy dziennie po 350 mg flawanoli kakaowych po 2 tygodniach nastąpiła poprawa funkcjonowania naczyń krwionośnych.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.