Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 4977 wyświetleń

Co w sklepach najbardziej zdrożało w 2022 roku?

Polacy odczuli drożynę głównie na oleju, margarynie i cukrze...


W całym zeszłym roku codzienne zakupy w sklepach były droższe średnio o 19,1% w porównaniu do 2021 roku. Z obserwowanych kategorii najbardziej zdrożały tłuszcze i produkty sypkie – odpowiednio o ponad 47% i przeszło 27% rdr. Natomiast wśród produktów liderem był olej z podwyżką o niespełna 52% rdr. W czołówce znalazły się też takie artykuły, jak margaryna, cukier, masło i karmy dla psów. 

 

– W 2023 roku olej, margaryna, cukier i masło nie powinny już drożeć w tak drastycznym tempie, jak w ubiegłym roku, zwłaszcza że konsumpcja będzie spadać. Coraz więcej Polaków rezygnuje choćby z art. mącznych czy masła. Niemniej ceny w ujęciu rok do roku rosną i to w tempie dwucyfrowym. Przełoży się to na koszty produktów najczęściej wykorzystywanych w gospodarstwach domowych – podsumowuje dr Semmerling.

Komentarze (13)

Dla mnie cukier może nie istnieć !

Całe szczęście że nie używam cukru,oleju a tym bardziej margaryny. Przecież te rzeczy to sama trucizna!!!

A schabowy smażony na smalcu palce lizać. Olej może iść do lamusa. Placki ziemniaczane smażone na smalcu dużo smaczniejsze. Masło tylko prawdziwe,te z dodatkami nie, nie,i nie.

Może lepiej spytać co nie zdrożało?

Problem w tym że cukier, olej, margaryna są w półproduktami.

No ,Pisiaki rozpocznijcie już swoje zaklinanie rzeczywistości w rodzaju " przecież co to styczeń podwyżki" lub inne ja tam tego np. cukru nie używam więc może drożeć.
Żywność generalnie średnio poszła do góry o około 40%. I to są fakty.

a ciasta paczki ciasteczka itp... jecie ? tam jest cukier olej margaryna
aj ludzie ludzie ah ha !!!

O ile mnie pamięć nie myli to nie jaki Palikot już przed 2010 rokiem kupował głosy za kilo cukru (5 zł wtedy kosztował) rozdając na warszawskim podwórku po torebce cukru.

maro wyj że za tuska było lepiej!

Mariusz, podany przez ciebie przykład świadczy o tym, jak sprzedajni są Polacy. Znam takich, co na posła Żalka głosowali dlatego, że na stacji paliw rozdawał torebki żelek po 2 zł. Na pytanie dlaczego on, nie było odpowiedzi, że coś sobą reprezentuje, ma jakieś osiągnięcia, ale że coś dał. Na ustach honor i ojczyzna a wystarczy ochłap dany lub obiecany, żeby oddać swój głos.

W 2022 roku najbardziej podrożało zaufanie do polityków. Teraz, by zdobyć nasze głosy będą rozdawać o 200% droższe kiełbasy wyborcze. W sklepach o tyle procent nie podrożał żaden towar.

Maro za Tuska w 2015 roku minimalna stawka za godzinę pracy 5 zł, płaca minimalna 1750 zł a litr benzyny kosztował 4,63 zł i żadnych wtedy covidów i wojen nie było. Teraz minimalna stawka za godzinę pracy 22,80 zł, płaca minimalna 3490 zł a litr benzyny 6,54 zł, przy najgorszych zawirowaniach od II wojny światowej. Chleb w 2015 roku średnio kosztował 2,20 zł (500gr) w 2022 roku kosztuje od 2,70 zł do 3,50 zł (500gr). Widzisz różnicę:)

@seba, to przypomnij sobie, jak za PO cena wachy pod 6 zł podchodziła przy zarobkach 1700 zł, a covid, kto bardziej naciskał, sama Janda na lewo się wy szczepiła

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.