piątek, 27 stycznia 2023

Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 3902 wyświetleń

Co w sklepach najbardziej zdrożało w 2022 roku?

Polacy odczuli drożynę głównie na oleju, margarynie i cukrze...


W całym zeszłym roku codzienne zakupy w sklepach były droższe średnio o 19,1% w porównaniu do 2021 roku. Z obserwowanych kategorii najbardziej zdrożały tłuszcze i produkty sypkie – odpowiednio o ponad 47% i przeszło 27% rdr. Natomiast wśród produktów liderem był olej z podwyżką o niespełna 52% rdr. W czołówce znalazły się też takie artykuły, jak margaryna, cukier, masło i karmy dla psów. 

 

– W 2023 roku olej, margaryna, cukier i masło nie powinny już drożeć w tak drastycznym tempie, jak w ubiegłym roku, zwłaszcza że konsumpcja będzie spadać. Coraz więcej Polaków rezygnuje choćby z art. mącznych czy masła. Niemniej ceny w ujęciu rok do roku rosną i to w tempie dwucyfrowym. Przełoży się to na koszty produktów najczęściej wykorzystywanych w gospodarstwach domowych – podsumowuje dr Semmerling.

czwartek, 26 stycznia 2023

Mońki. Pościg za nietrzeźwym kierowcą

środa, 25 stycznia 2023

Grajewo. Rok 2022 w statystykach

Komentarze (9)

Dla mnie cukier może nie istnieć !

Całe szczęście że nie używam cukru,oleju a tym bardziej margaryny. Przecież te rzeczy to sama trucizna!!!

A schabowy smażony na smalcu palce lizać. Olej może iść do lamusa. Placki ziemniaczane smażone na smalcu dużo smaczniejsze. Masło tylko prawdziwe,te z dodatkami nie, nie,i nie.

Może lepiej spytać co nie zdrożało?

Problem w tym że cukier, olej, margaryna są w półproduktami.

No ,Pisiaki rozpocznijcie już swoje zaklinanie rzeczywistości w rodzaju " przecież co to styczeń podwyżki" lub inne ja tam tego np. cukru nie używam więc może drożeć.
Żywność generalnie średnio poszła do góry o około 40%. I to są fakty.

a ciasta paczki ciasteczka itp... jecie ? tam jest cukier olej margaryna
aj ludzie ludzie ah ha !!!

O ile mnie pamięć nie myli to nie jaki Palikot już przed 2010 rokiem kupował głosy za kilo cukru (5 zł wtedy kosztował) rozdając na warszawskim podwórku po torebce cukru.

maro wyj że za tuska było lepiej!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.