sobota, 25 maja 2024

Kultura i rozrywka

Co to jest Questing?

Referat Strategii Rozwoju i Promocji Miasta Grajewo 23 września 2013 r. zorganizował grę terenową w ramach projektu „The Quest For Visegrad Heritage” - współfinansowanego ze środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Zabawa polegała na przejściu nieoznakowanej trasy - ścieżki questingowej, odgadując zagadki zawarte w ulotce „Tropem Wilka”.

Questing to turystyka z zagadkami, polegająca na odkrywaniu historii miejsc. Jest idealnym rozwiązaniem dla wymagających turystów, propozycją dla dużych i małych oraz świetną zabawą prowadzoną w formie harcerskich podchodów.

W wyprawie uczestniczyła młodzież z grajewskich szkół (PG nr 1, PG nr 2, PG nr 3) wraz z nauczycielami. Przed wyjściem na wyprawę pracownicy Urzędu Miasta rozdali uczestnikom ulotki questingowe, które również są dostępne w wersji elektronicznej pod adresem: questing.um.grajewo.pl oraz materiały promujące miasto.

Celem wycieczki było poznanie miejsc i historii Grajewa oraz integracja uczniów z poszczególnych szkół. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w wyprawie i dzięki niej poszerzyli swoją wiedzę na temat rodzinnej miejscowości.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.