Wiadomości

Co słychać u byłych?

lipiec 1994 – na burmistrza Grajewa został wybrany Antoni Cybula

Burmistrz Grajewa w latach 1994-1998


 Szanowni Państwo, jest mi niezmiernie miło iż po wielu latach od zakończenia  pracy na stanowisku Burmistrza Miasta Grajewo mogę podzielić się z Państwem swoimi refleksjami na temat swojej kadencji i dokonań z tamtego okresu. Odpowiadając na postawione pytania pragnę poinformować, że czas pracy zawodowej mam już poza sobą i przebywam obecnie na zasłużonej emeryturze. Mogę więcej czasu poświęcić rodzinie, wnukom, pracy na działce, nie zapominając jednak o obowiązkach wiceprzewodniczącego Rady Powiatu. Funkcję tę sprawuję od 2011 roku, pomagając społeczności lokalnej w rozwiązywaniu istotnych problemów.


 Dokonując samooceny muszę stwierdzić, że lata 1994-1998, oprócz pracy w ZPP Pasmanta, dały mi wielką satysfakcję. Za największy sukces uznaję wybudowanie hali sportowej oraz Szkoły Podstawowej nr 2, która jest najlepiej przystosowaną szkołą podstawową na potrzeby osób niepełnosprawnych.
Utworzenie średniej szkoły zawodowej w roku 1997, na terenie byłej jednostki wojskowej, zawdzięczam życzliwości ówczesnego  Wojewody łomżyńskiego pana Mieczysława Bagińskiego oraz Kurator Oświaty w Łomży pani Heleny Sutyniec.


 Inne inwestycje z tego okresu obejmują m.in. doprowadzenie ogrzewania i remont dachu na Szkole Podstawowej nr 1,  wybudowanie przejścia nad torami kolejowymi pomiędzy ulicami Wojska Polskiego i Szkolną. Ponadto, udało się  zwodociągować Osiedle Parkowe i wybudować piękną, moim zdaniem, ulicę Dworną. Umożliwia to ciągły rozwój miasta, co z perspektywy czasu daje mi wielką satysfakcję. Nie sposób zapomnieć też o pomyślnej współpracy z GDDKiA  w Białymstoku w zakresie przygotowania dokumentacji przebudowy głównego skrzyżowania w centrum miasta i modernizacji ulicy J. Piłsudskiego.
W 1996 roku rozpoczęto remont budynku kina.
Należy stwierdzić, że powyższe osiągnięcia nie byłyby możliwe gdyby nie dobra współpraca z  Zarządem i Radą Miasta. Duże słowa uznania należą się także pracownikom Urzędu Miasta, którzy z dużą pieczołowitością wykonywali powierzane im zadania. Pozwoliło to na zakończenie inwestycji w okresie trwania mojej kadencji, w której, jak pragnę podkreślić, pracowałem bez etatowych zastępców.


 Przygotowując się do następnych wyborów samorządowych stawiałem sobie kolejne wyzwania. Realnym zadaniem była budowa basenu oraz kąpieliska wraz z przystanią kajakową  nad rzeką Ełk. Nigdy nie wątpiłem w konieczność funkcjonowania tego typu obiektów na terenie naszego miasta, mając na uwadze głównie względy zdrowotne i rekreacyjne jego mieszkańców. Niestety wynik wyborów nie był dla mnie pomyślny i w związku z tym w gruzach legły też zamierzenia związane m.in. z budową nowego lokum dla Przedszkola Miejskiego nr 4, jak i przebudową ulicy Piłsudskiego wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Kolejową i Konopską. 
Mimo tego uważam się za człowieka wygranego, a ocenę efektów mojej pracy pozostawiam Państwu, sugerując odniesienie do dokonań moich następców.


Z poważaniem
Antoni Cybula

Poczet burmistrzów

grudzień 1990 – na burmistrza Grajewa został wybrany Andrzej Ciechanowicz
lipiec 1994 – na burmistrza Grajewa został wybrany Antoni Cybula
listopad 1998 – na burmistrza Grajewa został wybrany Mirosław Zakrzewski
listopad 2002 – na burmistrza Grajewa został wybrany Krzysztof Waszkiewicz

5 grudnia 2010 – na burmistrza Grajewa został wybrany Adam Kiełczewski


Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.