wtorek, 28 maja 2024

Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 13941 wyświetleń

Co robi nasz Sanepid ?

Włodzimierz Zaborowski - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grajewie dla e-Grajewo.pl


- Praca, którą wykonujemy jest trudna i bardzo skomplikowana, wymaga dużej wiedzy.
Pracujemy zgodnie z systemem jakości. Mamy ustalony plan pracy, który wynika z ogólnych założeń Głównego Inspektora Sanitarnego.

- Uważam, że sytuacja sanitarno-epidemiologiczna w powiecie jest dobra. Od wielu lat nie odnotowano zatruć zbiorowych, co świadczy o dobrze prowadzonej profilaktyce i działaniach zapobiegających. W obiektach żywieniowych widzimy większą dbałość o
estetykę, zapewnienie właściwych warunków chłodniczych i higienicznych przez wyposażenie w odpowiednią ilość sprzętu chłodniczego, czy używanie lamp przeciw owadom. Osoby prowadzące określoną działalność, zobowiązane są do przestrzegania określonych przepisów prawnych.

Czytaj więcej w dziale Warto przeczytać...

poniedziałek, 27 maja 2024

Komunikat UM w Grajewie

Komentarze (10)

Szkoda , że was nie widać w terenie.Zobaczcie jak wyglądają nasze rzeki i jeziora w powiecie, że o brudnym mieście już nie wspomnę ?
Do roboty w teren - lasy i woda?

Panie inspektorze a czy Pan lub pana pracownicy byli kiedykolwiek w barze na ul. Wiktorowej to wstyd że cos takiego istnie panie z waszej firmy tam nie zachodzą po znajomości

W sklepie 4000 na Południu w ubiegłym tygodniu sprzedano rozmrożone kurczaki - poszły jak świeże bułki.Wystarczyło wymoczyc je 10 godzin w zalewie octowej. PS. Uwaga na lustra weneckie

trudna i skomplikowana jest ... napewno a i wymaga duzo wiedzy - w dzisiejszych czasach trzeba wiedziec od kogo wziac habora!!! PRAWDA??

kiedys musiałem robic badania w sanepidzie. ludzie to wam powinno sie zrobic kontrolę. takiego obskurnego urzędu to nigdzie nie widziałem.nie wiem jak jest tam teraz bo na szczęście już nie muszę tam chodzić.

Jak mam się dowiedzieć czego wymaga prawo dotyczące prowadzenia Gabinetu Kosmetycznego zgodnie z zasadami sanepidu?

Wejście do tej instytucji jest jej wizytówką. Bez komentarza.

dlaczego każdy kto prowadzi sprzedaż art. spożywczych ma obowiązek robić badanie wody, które kosztuje 250zł.Przecież woda jest pobierana z wodociągów miejskich a więc powinna być czysta przecież pije się ją w domu i nikomu nie szkodzi. czy przypadkiem to nie jest to kolejny powód do wyciągnięcia pieniędzy od przedsiębiorców.PYTANIE:Na jakiej podstawie prawnej sanepid żąda tych badań?

Z doświadczenia wiem ,że woda w wodociągach może być dobra, a zła jakość rur w dudynku, w którym jest np restauracja może być złej jakości i często właśnie tak jest. To nie jest wymóg Sanepidu tylko Rozporządzenia 852/2004 WE i ustawy o bezpieczeństwie żywności.
To dla niedouczonych mających ciągle pretensje

rolnicy wlewaja ludzkie odchody na pola , smierdzi jak w kloace

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.