czwartek, 28 października 2021

Kraj

Co dalej z trasą S-8?

Wojewoda Podlaski Maciej Żywno w Warszawie spotkał się z szefem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Podczas spotkania Wojewoda przedstawił argumenty przemawiające za utrzymaniem dotychczasowego harmonogramu prac związanego z budową dwóch odcinków ekspresowej „ósemki”, tj. Jeżewo- Zambrów i Zambrów - Ostrów Mazowiecka. Zgodnie z harmonogramem w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy białostocki oddział GDDKiA miał przygotowywać dokumentację niezbędną do wystąpienia o Zezwolenie na Realizację Inwestycji, a zatem w tej chwili najważniejsze jest uzyskanie środków potrzebnych na przygotowanie dokumentów tak, aby w sytuacji, gdy w budżecie państwa znajdą się środki na inwestycje drogowe projekty z naszego województwa były gotowe do rozpoczęcia budowy. Działania Wojewody wspierały starania podlaskich posłów - Roberta Tyszkiewicza i Leszka Cieślika i przedstawicieli podlaskich samorządowców na czele z Prezydentem Miasta Białegostoku Tadeuszem Truskolaskim, którzy tego samego dnia spotkali się z Radosławem Stępniem, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Wojewoda Podlaski Maciej Żywno podczas pobytu w Warszawie spotkał się również z Minister rozwoju Regionalnego Elżbietą Bieńkowską i jej również przedstawił merytoryczne argumenty przemawiające za przeznaczeniem środków z programów unijnych na realizację wspomnianych odcinków trasy S-8.

 

 

(12.01.2011 Spotkanie z Lechem Witeckim, szefem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie i Elżbietą Bieńkowską, Ministrem Rozwoju Regionalnego)

środa, 28 grudnia 2016

Przekręt internetowy

poniedziałek, 26 września 2016

Rosną mury nienawiści

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.