środa, 21 lutego 2024

Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 12912 wyświetleń

Co dalej z targowicą?

Z rozmowy z v-ce burmistrzem Grajewa dowiedzieliśmy się, że na dzień dzisiejszy „nie ma tematu” przeniesienia targowicy tzw. „spożywczej” (przy ul. Kopernika) w Grajewie w inne miejsce.
Natomiast targowica przy ul. Dwornej w swojej drugiej części (w chwili obecnej odgrodzona płotem) będzie utwardzona, zostanie doprowadzona woda, kanalizacja i prąd.

e-Grajewo.pl

środa, 21 lutego 2024

Rodzina śp. Jana Ajdyn dziękuje

środa, 21 lutego 2024

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (14)

wizytówka miasta wstyd budy obskurne a nie stac na wykonanie normalnych hal lu inne propozycje. Co robi miasto w tej sprawie wygląd to tez wizytówka miasta ..

Trzeba na tej zrobić porządek,bo gdzie kto chce,tam staje.Jeden drugiemu zastawia przejścia i utrudnia handel.Nie ma wyznaczonych stanowisk,szczególnie na "warzywniaku",a i przejazd przez rynek graniczy z cudem,bo stoły z butami i ciuchami stoją na ulicy.Gdyby był porządek i właściwy administrator,to obroty zwiększyłyby się zdecydowanie.Nawet klienci nie mogą wjechać po przysłowiowy worek kapusty,a nieść jej pod Pasmantę nie będą...i wobec tego wcale tu nie zajeżdżają.Kiedyś warzywniak jechał do domu ostatni,a teraz to nawet z ulicy nic nie widać,czy ktoś handluje,czy nie...i klienta brak...

a gdzie niby mieli buy ja przeniesc ?

targowica w Grajewie pierwotnie była na placu przy ul Targowej - przed PEC-em. Targ natomiast odbywał się przy ul.Wojska Polskiego w pobliżu dawnych "Miśków". Czy jeszcze to ktoś pamięta? - słomkowe kapelusze, rękodzieło ludowe i klimat jarmarku?

To nie jest wina administratora, że teren na którym istnieje targowisko jest tak przygotowany jak jest. Handluję na rynku od dawna i choć zdaję sobie sprawę z ogromu braków to chylę czoła przed panem Szumowskim z Warmii Grajewo, który w tym całym "zamieszaniu" wykazuje najwięcej troski o nas handlujących w przeciwieństwie do osób z urzędu miasta, które twierdzą że jak się nam nie podoba targowisko to możemy się stąd wynosić. Słyszałam, że Warmia zncznie zwiększyła dochody z targowiska. Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. a na rynku jest mnóstwo takich co mają pretensje do wszystkiego tylko nie do siebie. Właściciele warzywniaków szczególnie a oni wprowadzaja najwięcej bałaganu na rynku.

Zamknąć te badziewiaste budy,a na ich miejscu pobudowac hale targową - poprawi to estetykie miasta od strony A-wa

siedzta dobrze jest i mi to odpowiada bo na rynek wogle nie chodze

Tak . ja pamietam targowice naprzeciw miskow, byl tam naprawde porzadek
pamietam rowniez w miejscu, gdzie obecnie stoja bloki 1000lecia
ale to byla inna wladza i inny lad. A teraz ? Jak cie widza , tak cie pisza.......
Pozdrawiam"Grajewianina"

Pamietam tez sery smaczne wyrobu gospodyni wiejskiej, maslo, gdzie probowalo sie go lyzeczka. i smietane, swieza. Ale to juz wspomnienia tylko. Czyste stragany, lad, porzadek i mila atmosfera wtedy panowala. To byla jedna czesc rynku a na drugiej byly wozy , konie , ziemniaki i kapusta
zboze
To byl specyficzny urok i nastroj piatkowego handlowania. Milicja utrzymywala lad i ruch na jezdni. Marzenia bez powrotu, szkoda

Jaki pan taki kram .

Zrobia hale handlowa tak jak robia basen ;)

Komuno wracaj !!!!! :P

trzeba zyczyc wszystkim duZo kasy

Jest ok. Bywało gorzej. Administracja to niech lepiej zajmie się innymi sprawami, np. mieszkaniowymi, a nie będą odbierac jedyne (dla wielu) miejsce pracy.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.