piątek, 1 marca 2024

Wiadomości

  • 17 komentarzy
  • 15240 wyświetleń

Cisza w Toczyłowie

Po jeziorze Toczyłowskim nie będzie można pływać łodziami z silnikami spalinowymi. 

Na sesji Rady Powiatu Grajewskiego 25 czerwca 2007 r. radni podjęli uchwałę o całkowitym zakazie poruszania się obiektami pływającymi wyposażonymi w silniki spalinowe. Zakaz będzie obowiązywał całą dobę od 1 maja do 30 września. Uchwała wchodzi w życie 14 dni po ukazaniu się w Dzienniku Ustaw. Może to nastąpić już z początkiem lipca br.

e-Grajewo.pl

Komentarze (17)

i bardzo dobrze. to samo zrobic na jez. Dręstwo.

niedługo te jezioro zarośnie trzcina i tylko krowy do wodopoju bdzie się tam prowadzać

Na Jeziorze Dreństwo obowiązuje zakaz poruszania sie łodziami motorowymi

co z tego ze jest zakaz jak śmigają na silnikach motorowych i nikt nie reaguje na to

te jezioro nie może zarosnąć trzcina

Oby to nie był tylko kolejny zapis papierowy.
Należy do tego niewielkim kosztem ustawić w miejscach dostepnych do wodowania tablice informacyjno-ostrzegawcze.
Również informację, że jezioro jest pod opieką PZW, zakaz śmiecenia (może jakies kosze na odpady) i hałasowania (samochodowe dyskoteki) a być może stanie się to jezioro perełką turystyczną i przyciągnie nad wodę miłośników natury (nie mylić z naturystami).
A ta Jolka co załatwiała sie pod krzakiem to niech się wstydzi.

kiedys z Grześkiem tam pływalismy skuterem, w 1,5 minuty przecinalismy jezioro na wylot,teraz pływamy w Mikołajkach tam więcej wody do pływania i nikomu nie przeszkadza silnik skutera

do "kolega" chlopcze te jezioro sie przeplywa od dzikiej do toczylowa w 30 sek. to ten twoj kolega grzesiek widocznie ma jakis szrot a nie skuter albo tak sie do siebie przytulaliscie i bylo wam milo plynac troszke dluzej ...pozdrawiam

Dla mnie osobiscie jest tam super nad wodą jak sie zbieramy wszyscy :D na jakiegoś grilka :):):) i zgadzam sie z ze powinni cos z tym zrobic jakies kosze na odpady! i tablice inf-ostrzegawcze !pozdrawiam wszystkich znajomych;)

jeszcze powinna byc strefa na Mieruciach tam takze jest cisza i spokoj kto wymysla takie zakazy

w pelni popieram instalowanie koszy na odpady!rece opadaja od zbierania smieci po kolejnych pseudo plazowiczach! wpada taka sobie banda-smiechy, chachy.zarlo,pijnstwo a w nastepstwie takiego wypadu.............tony smieci do sprzatniecia ewentualnie wspolne plazowanie z taka sterta brudow!

do"leon" ten skuter wyciąga 110/h i z dzikiej na drugi kraniec w Toczyłowie 1,5minuty a jeżeli Ty przepływasz w 30 sekund to podaj kontakt i udowodnij bo ja Ci daje 2minuty CHWALIPIĘTO! pod warunkiem że ten twój złom w połowie jeziora nie zgaśnie...pozdrawiam

Zakaz urzywania ilnikow spalinowych na jeziorze Drenstwo k/Rajgrodu.,,Dziennik Urz.Woj.Podlaskiego Nr 200-16018-poz 2775 i 2776.Załącznik Nr1 do Uchwały Nr 146/xviii 04 Rady Pow.w Augustowie z dnia 30.xi 2004 roku.(jez.Dreństwo,Tajno,Kukowo,Kroszewo,Pogorzałka i Reszki)
Nie dotyczy:
-policji
-regionalnego zarządu gospodarki wodnej w Warszawie
-państwowej straży rybackiej
-wopr
-organow ochrony srodowisk
-prowadzących gospodarkę rybacka wyłącznie na użytkowanych jeiorach.
Więc aby zastnowili sie pseudoturyści zanim wypłyną łodzią z silnuikiem spalinowym lub skuterem wodnym.
z poważaniem :wędkarz

nad jeziorem Dreństwo obowiązuje już od dawna zakaz używania silników zaburtowych spalinowych,
Dziennik urzędowy Woj.podlaskiego nr200
-16018-poz 2775 oraz 2776
-załącznik nr1 do Uchwały nr146/xiii/04 Rady Pow.w Augustowie z dnia 30.xi 2004 r
Wielokrotnie mało nie wypadłam z łódki kiedy obok mnie przepłynął idiota na skuterze wodnym.Czas najwyższy aby zainteresoały sie odpowiedzialni za bezpieczeństwo turystów odpowiednie służby.Dotyczy to także ryków nocnych i spożywania alkoholu nad brzegiem jeziora.

Jestem wędkarzem od 15 lat,ale to co sie dzieje nad jeziorami nie mieści sie w głowie.
-nad brzegami jeziora walają sie puste puszki i butelki po piwie
-na kapieliskach niestrzeżonych spozywany jest alkohol a opakowania wyrzucane są do wody.
-dno jeziora jest zasmiecone przez turystów i pseudowędkarzy.(zylki,opakowania po zanetach,robakach,butelki po napojach itp)
-Jako wędkarz apeluję o zachowanie czystości,bowiem niedługo nie będziemy sami mieli gdzie zażywac kąpieli i łowić ryby.Dotyczy to jeziora Dreństwo oraz Bogusze.,,EKOLOG,,

Płacimy podatki Gminie Rajgród za domki letniskowe.Zbliża sie okres wakacyjny i nic by sie nie stało aby Urząd Gminy w Rajgrodzie za procent z naszych podatków wyposazył miejsca dostępne do wodowania w tablice informacyjne dot.strefy ciszy oraz w kosze na smieci.
Dotyczy to jeziora Dreństwo i nie tylko.

Jeszcze przydałby się zakaz poruszania sie quadami, bo zryją wszystko dokoła.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.