Wiadomości

  • 15 komentarzy
  • 10910 wyświetleń

Ścieżki na cmentarzu

Dzięki przeprowadzonej w dniach 31.10. - 01.11.2012 r. kweście na cmentarzu, Stowarzyszenie Lepsze Grajewo zrealizowało budowę alejek z kostki brukowej na cmentarzu parafialnym. 

Stowarzyszenie Lepsze Grajewo pragnie złożyć serdeczne podziękowania na ręce ludzi dobrej woli, którzy swoją bezinteresowną pomocą oraz okazanym sercem w postaci wkładów do puszek kwestujących wspomogli inicjatywę i przyczynili się do sfinalizowania budowy alejek cmentarnych.

Wykonaliśmy ponad 100 metrów ścieżek widocznych bezpośrednio po wejściu przez bramę główną cmentarza. Ścieżki przejdą swoją pierwszą próbę w najbliższą Uroczystość Wszystkich Świętych, kiedy wszyscy będziemy odwiedzali groby swoich najbliższych. Wtedy też odbędzie się kolejna kwesta Stowarzyszenia Lepsze Grajewo na rzecz budowy kolejnych metrów alejek. Zachęcamy do udziału w tej szczytnej inicjatywie osoby bezpośrednio spotykające kwestujących, a także do wpłat bezpośrednich na konto stowarzyszenia.

Dziękujemy Księdzu Proboszczowi Czesławowi Oleksemu, Panu Burmistrzowi Adamowi Kiełczewskiemu, ofiarodawcom, kwestującym, projektantom, urzędnikom i wykonawcom za ogromną pomoc i owocną pracę.

Jednocześnie nadmieniamy, że wszelka praca członków Stowarzyszenia Lepsze Grajewo, związana z organizacją kwesty i budowy alejek jest pracą społeczną dla dobra lokalnej społeczności. Uczyńmy Grajewo lepszym!
                  
Z wyrazami szacunku
Zarząd Stowarzyszenia Lepsze Grajewoniedziela, 26 marca 2023

Jak zrobić palmę wielkanocną?

Komentarze (15)

wyznaczony został wysoki standard na cmentarzu parafilanym, jak widać na załączonych obrazkach dla niektórych zmarłych zbyt wysoki bo ich mogiły zostały zakryte skrajnią chodnika, a podczas opadów deszczu nawet zostaną podtopione. .. Ale z żywymi naprzód trzeba iść..

Może chociaż % z opłat za pogrzeb, skoro to jest cmentarz parafialny.

Super inicjatywa! Gratulacje dla pomysłodawców! Z chęcią ponownie dołożę się do alejek :)

Nareszcie pożyteczna inwestycja. Można tylko pochwalić.

dali czadu, nie ma co, po kilkudziesięciu latach 100m polbruku...

Przydałoby się więcej tych ścieżek, bo na nowym cmentarzu można połamać sobie nogi :)

Galia coś Ci nie pasuje?Nie wymądrzaj się .Najgorsi są Ci ciągle z czegoś nie zadowoleni.To takie wiecznie niezadowolone społeczne męty.Pewnie za komuny taki jeden z drugim poznał alfabet i pisze bzdury.Taki jeden Smerf tez ciągle powtarzał:(To się nie uda).Sylwia będzie więcej tych alejek.Ale to jak piszą zależy od ofiarności darczyńców.I to dotyczy też xyz.

halina
Potrzeby sa bardzo duże .ale proboszcz nie dołożył nawet złotówki. Powinien przeznaczć na tel cel też 12 tysięcy . Przecież parafię też zobowiązuja takie przedsięwzięcia ,a nie tylko ciągłe narzekanie nie mam pieniędzy, nie mam pieniędzy. Pytam się , na co sa przeznaczane wszystkie przychody. Najlepiej to wszystko załatwi kwesta. Po co więc konsultacja z proboszczem

brawo chlopaki. dobra robota.

Niko nie bulwersuj się! rozumiem, że układanie polbruku to nie jest lekka praca, która czasami flustruje. Ale po co zaraz rzucać się z pięściami na oponentów. Jakbyś nauczył się alfabetu za komuny i zdobył solidne podstawy to nie układałbyś teraz tego polbruku.

zmarłych powinno się poddawać kremacji i zamiast nabijać kasę kamieniarzom wystarczyłaby małą płyta w trawniczku - ale na zaścianku każdy kołtun musi więcej i okazalej

do Halina:Nie jestem rzecznikiem proboszcza ale domyślam się że dochody o których piszesz pochłania budowa nowego kościoła.Konsultacja jest potrzebna bo proboszcz jest aministratorem (właścicielem) cmentarza parafialnego i musi wyrazić zgodę tak na organizację kwesty na cmentarzu parafialnym jak i na budowę scieżek.Stowarzyszenie Lepsze Grajewo podejmie się dalszej akcji w sprawie kwesty i apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli o jej wsparcie finansowe.Bo ile pieniędzy zgromadzimy na koncie tyle wykonamy scieżek.Zróbmy coś w końcu wspólnymi siłami i aby te scieżki służyły ludziom przez wiele lat.Więcj informacji na stronie www.lepszegrajewo.pl

do niko. Administrator cmentarza nie dołożył nawet grosza do tej inwestycji. Gdyby Ktoś chciał na mojej posesji budować '' dla Mnie'' na pewno wyraziłabym zgode.
Apel zróbmy COŚ / czyli kolejna kweste / wspólnymi siłami jest wspaniałą akcją. MOJE pytanie ile do tego przedsięwzięcia dołoży właściciel ścieżek. Grajewo - jako miasto ma wiele jeszcze potrzeb do zrealizowaniai a włascicielami jesteśmy MY WSZYSCY. BUDOWĘ nowego kościoła nie konsultowano z mieszkańcami miasta Grajewa. Bardzo pozytywnie oceniam wolontariuszy , którzy kwestowali na cmentarzu w nie najlepszych warunkach atmosferycznych ,dlatego też uważam , że właściciel cmentarza /proboszcz/ powinien sfinansować również tę inwestycje.
Miłego dnia zycze.

Galia nie ja układałem polbruk tylko firma,to po pierwsze.Po drugie oponować i krytykować pracę jest łatwo jak robota zrobiona.Podaj swoje namiary a następny etap budowy będzie Twoim udziałem.Wtedy wykonasz układanie polbruku według własnej wiedzy.Nie rzucam się z pięściami na oponentów tylko nie na miejscu są głupie wstawki, bo pisząc takie uwagi nieistotne zreszto nie szanuje ten ktoś czyjejś pracy.

do halina:dziękuję za uznanie w imieniu wolontariuszy i wszystkim którzy przyczynili się do tego przedsięwzięcia.Zgodziłaś się co do tego ze proboszcz jest administratorem cmentarza parafialnego i jego zgoda na wykonanie prac jest wymagana.Ale właścicielami tego terenu są poniekąd wszyscy.To nie dla proboszcza li tylko realizuje się budowę alejek,ale dla ludzi którzy mają między innymi tam swoje groby.I ta idea znalazła zrozumienie i poparcie ludzi dobrej woli.A stowarzyszenie podjeło się tego i jak będzie taka wola ludzi budowa będzie kontynuowana.Czy probosz powinien współfinasować czy nie to nie jest pytanie do stowarzyszenia.Takie pytanie proszę postawić Radzie Parafialnej bo chyba taka istnieje.Również życze miłego dnia.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.